Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pleier det å være mange hunder på romjulutstillinga og maaaaange boder? Grunnen er at jeg leter etter en børste som jeg ikke fant på dogs4all og lurer på om jeg skal stikke innom letohallen i romjula for å se. Hvor stor er denne utstillinga kontra andre utstillinger? Sånn som Drammen i begynnelsen av juni eller sånn som Kongsberg i november (Drammen i august) ?

Skrevet

Det varierer nok litt fra år til år vil jeg tro :) Men den er nok større enn Kongsberg mht stands. Hvilken børste er det du leter etter? Kanskje den finnes på nettet? 

Skrevet

http://www.fellness-shop.de/untangler-kämme-v-rake/

Har bare sett utlandske sider og jeg kan ikke engelsk og i tillegg redd for toll ol. Bestiller bare fra norske nettsider jeg. Føle det er tryggere :P

Flere utenlandske sider. http://progroom.com/catalog/product_info.php?products_id=1227

http://www.groomers-online.com/discontinued-c452/v-rake-matt-pick-p9

Dem finnes i rullerende pigger og faste pigger men jeg skal bare ha i rullerende pigger. :innocent:

Skrevet

Jeg tviler vel på at noen av dem som har stand på Letohallen forhandler de rakene der... Jeg har i hvert fall ikke sett slike før. Jeg har hatt en T-rake med rullende pigger på, men syntes ikke den fungerte noe særlig på mine hunder, men med v-form tar den kanskje litt bedre? 

Skrevet

Vi  har slike i klubbstanden vår (Bearded colliekluben) - de er formidable på ullpelser! Send en mail til Nina som har full kontroll på salgsboden vår på: [email protected] så kan hun sende deg en. Vi har både lilla og sorte (hadde i alle fall sist jeg sjekket) og prisen er 100,- + porto (denne vet sikkert Nina).

:-)

Susanne

 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, SusanneL skrev:

Vi  har slike i klubbstanden vår (Bearded colliekluben) - de er formidable på ullpelser! Send en mail til Nina som har full kontroll på salgsboden vår på: [email protected] så kan hun sende deg en. Vi har både lilla og sorte (hadde i alle fall sist jeg sjekket) og prisen er 100,- + porto (denne vet sikkert Nina).

:-)

Susanne

Hva dere ikke har altså :D Bootsene som selges er jo også veldig kjekke :) 

Skrevet

Helt OT:

Ja, de er veldig bra, faktisk. Men "nød lærer naken kvinne å spinne" - så med hvite langhårede ben på en utstillingshund så er de nærmest uvurderlige..

Nå har vi også fått inn disse "silvershades" teppene som er supre på varme sommerdager... De er også vanskelige å oppdrive her i Norge - i alle fall når man trenger dem!

:-)
Susanne

  • Like 1
Skrevet
1 minutt siden, SusanneL skrev:

Ja, de er veldig bra, faktisk. Men "nød lærer naken kvinne å spinne" - så med hvite langhårede ben på en utstillingshund så er de nærmest uvurderlige..

De er uvurderlige for oss med sorte hunder også *ler* Bare tanken på å gå løs på en våt briardpels når man kommer inn på utstilling er jo skrekkelig. Jeg var ekstremt takknemlig over dem - og regndressen - da vi var i Danmark og regnet silte ned begge dagene, og parkeringsområdet så ut som et gjørmehull :D 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...