Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
23 minutter siden, simira skrev:

Og hva med å klage inn saken til flyklagenemda, som er riktig instans og faktisk når Norwegian. Usikker på hvor mye mattilsynet kan gjøre der.

Hvorfor det? Flyklagenemnda finnes for passasjerer i de tilfellene flyselskapene ikke ønsker å svare på passasjerens klage om refusjon av penger eller rett til tilbakebetaling, eller svarer på klage på en utilstrekkelig/uønsket måte - og passasjeren fortsatt føler at saken har livets rett. Det er litt som å anke flyselskapets avgjørelse på førstegangs kontakt, og deretter be om innkreving av pengene man føler man har rett til via flyklagenemnda. Flyklagenemnda vil da kunne *anbefale* flyselskapene å betale ut (eller ikke) - men de har ingen juridisk makt utover det. Ryanair og Wizzair utnytter dette grovt, og driter i alle avgjørelser gjort i flyklagenemnda.

Så vidt jeg forstår mener anklager at flyselskapet står bak *mishandling* av hennes hund, med referanser til dyrevernsloven. Derfor ønsker hun å anmelde de til mattilsynet.

10 timer siden, maysofie skrev:

Lurer på hvor baggasjeliften er?

Hvis du mener det båndet som de vanligvis setter kofferter og slik på så kan hende den er INOP... Eller så kan det hende de har andre prosedyrer på dette i alta. Jommen om jeg vet.

Skrevet


Det var ihvertfall flyklagenemda jeg ble henvist til da jeg skulle klage på frakt av Odin. Det er de som håndterer klager på flytjenestene til private, er det ikke?

Skrevet
49 minutter siden, simira skrev:

Det var ihvertfall flyklagenemda jeg ble henvist til da jeg skulle klage på frakt av Odin. Det er de som håndterer klager på flytjenestene til private, er det ikke?

Ikke noe utover at de kan komme med anbefalinger. De har ingen juridisk makt. Hvis du ønsket penger for skade på bur, skade på hund du måtte betale veterinærregning på et cetera, og flyselskapet nektet å betale ut dette "på egen avtale med deg" vil du kunne ta saken til flyklagenemnda og så vil de kunne vurdere og si "med 2 mot 6 stemmer avgjorde vi at klager har rett til å få pengene utbetalt, vi anbefaler derfor Gnørti Airways å utbetale pengene". Ellers er det ikke noe annet flyklagenemnda gjør for deg.


Jeg forstår det slik at denne damen ville ta tak i en ukultur, altså manglende respekt for dyr hos baggasjehandler, og at dette skulle få konsekvenser for de som behandlet dyrene hennes på en dårlig måte. Sånn sett skjønner jeg hvorfor hun tar kontakt med mattilsynet, selv om vi alle vet at mattilsynet kommer til å trekke på skuldrene og dytte sakspapirene i en papirkurv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...