Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har en del seler til Bastian, og lurer på hvilken som egentlig er den riktige for han. Han kan dra litt i båndet på tur, men ikke så mye at jeg tenker det er nødvendig med trekksele. 

De jeg bruker mest er disse tre:

  • EzyDog-sele med brystplate
  • Julius K-9
  • Puppia
Guest Snusmumrikk
Skrevet
11 timer siden, tonjek skrev:

Juliusselen er ikke egnet til hunder som trekker, siden den har rem tvers over brystet, som hemmer skulderbevegelse.

Ingen av dem er egna til hunder som trekker mye. 

Sånn bortsett fra det, så er det umulig å si hvilken sele som passer din hund best uten å ha sett hunden med selene på. Som tursele med en hund som trekker litt innimellom ville jeg tatt den av dem som sitter best på hunden, som trekksele ville jeg ikke brukt noen av dem.

Skrevet
Ingen av dem er egna til hunder som trekker mye. 
Sånn bortsett fra det, så er det umulig å si hvilken sele som passer din hund best uten å ha sett hunden med selene på. Som tursele med en hund som trekker litt innimellom ville jeg tatt den av dem som sitter best på hunden, som trekksele ville jeg ikke brukt noen av dem.

Nei, det er helt klart. Men de to andre går i det minste ikke tvers over brystet.
Guest Snusmumrikk
Skrevet
Akkurat nå, tonjek skrev:


Nei, det er helt klart. Men de to andre går i det minste ikke tvers over brystet.

Det hjelper lite om de trekkes opp i strupen eller ligger for tett på albuene som så godt som alle kortseler gjør når hundene trekker hardt :) Men nå ble det vel spurt etter beste tursele, ikke trekksele :) Og for å svare på det må man se bilder av hunden med sela på.

Skrevet
Det hjelper lite om de trekkes opp i strupen eller ligger for tett på albuene som så godt som alle kortseler gjør når hundene trekker hardt [emoji4] Men nå ble det vel spurt etter beste tursele, ikke trekksele [emoji4] Og for å svare på det må man se bilder av hunden med sela på.

Det har du for så vidt rett i. [emoji4]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...