Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling Stord


Wildlife
 Share

Recommended Posts

Vi er påmeødt utstillinga på Stort i november. Andre som skal dit?

Var veldig usikker på om jeg skulle stille etter nedturen vi hadde sist og bare fikk gult og jeg vurderte å droppe alle utstillinger et godt stykke fremover så han fikk utvikla seg. Men etter noen runder med meg selv kom jeg frem til at det kommer så ann på dommer da vi jo har henta inn 1 cert, 2 ck og bir tidligere. Og så tar vi det som trening og gøy. 

Skal stille for arne foss forresten.

Noen som har stillt junior for han før? Tar han dette i betraktning. At du stiller i juniorklasse og ikke åpen? For det har jeg fått kjenne litt på at det ikke er alle som bryr seg om og dømmer likt uansett klasse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

15 minutter siden, Wildlife skrev:

Noen som har stillt junior for han før? Tar han dette i betraktning. At du stiller i juniorklasse og ikke åpen? For det har jeg fått kjenne litt på at det ikke er alle som bryr seg om og dømmer likt uansett klasse.

Arne Foss er en veldig trivelig dommer, men jeg har ikke stilt unge hunder for ham, så hvordan han dømmer mht det vet jeg ikke. 

Jeg tenkte bare å nevne at jeg har fått gult på en av mine hunder en gang, jeg også... hun var ung og uutviklet, og manglet en tann. Dermed syntes den dommeren hun ikke var verdt mer enn ei gulsløyfe. Hun utviklet seg til å bli internasjonal champion og ble BIM på 4 av våre rasespesialer her i Norge, og BIR på en i Sverige (i tillegg til en rekke BIR/BIM ellers i inn- og utland) :) 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Siri skrev:

Arne Foss er en veldig trivelig dommer, men jeg har ikke stilt unge hunder for ham, så hvordan han dømmer mht det vet jeg ikke. 

Jeg tenkte bare å nevne at jeg har fått gult på en av mine hunder en gang, jeg også... hun var ung og uutviklet, og manglet en tann. Dermed syntes den dommeren hun ikke var verdt mer enn ei gulsløyfe. Hun utviklet seg til å bli internasjonal champion og ble BIM på 4 av våre rasespesialer her i Norge, og BIR på en i Sverige (i tillegg til en rekke BIR/BIM ellers i inn- og utland) :) 

Ja kjenner bare litt på reisevei og kostnader ifht det å stille junior for vi blir alltid trukket pga utvikling.

Kritikk fra når vi fikk gul gikk KUN på utvikling. Hele kritikken drøyde seg egentlig kun om det og sa ikke så mye om noe annet. Fikk beskjed om at hun ville se han igjenn om 3 år. Synes igrunn det er rart å få en slik beskjed når man stiller en junior fordi en kan jo ikke stille i junior klasse om 3 år? kanskje bare jeg som er sær som tolker dette slik men merker så villt stor forskjell på dommerne. Men når vi i en alder av 12 mnd klarer å få bir, ck og cert og ck dagen før og 2 mnd etter får gult så gjennspeiler det jo dommernes preferanser. Han har aldri fått negativ kritikk utover utviklingen og alltid fått fin kritikk. 

Men er dette med junior jeg kjenner på fordi jeg ser jo selv at gan er en meget uferdig unghund. Skikkelig ungdomsalder som mangler masse og er langbeint. Så er litt på det hvor mye vi skal gidde å legge i det før han er mer utviklet. 

Men har jo litt lyst å stille for arne etter hva dere skriver uansett hvordan resultate blir?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har veldig lyst å stille Ilo på Stord, spesielt siden det er Arne Foss, men etter han har blitt ett år så oppfører han seg som en løk. Vi øver passeringer på tur og vi går på utstillingstrening. Der oppfører han seg over all forventing egentlig. Så når vi kommer på utstilling og skal løpe med en annen hund så er det fjottmodus. Fikk dårlig tenåringsoppførsel på forrige utstilling. Vet ikke hva jeg gjør med videre utstilling. :ermm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Storm er påmeldt i championklasse - vi bor jo bare 20 minutter fra utstillingshallen så det er blitt et "must" å være med der :)

Jeg har stilt begge gutta for Arne Foss tidligere og istemmer at han er en kjempehyggelig dommer.  Storm var lenge tynn og hengslete og han holdt CK tilbake fordi han trengte å bli "mer" som han sa.  

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Wildlife skrev:

Vi var på fjellet i dag. Da fikk seeko revet seg opp litt. Betyr dette noe på utstilling?

20161015_125427.jpg

Enig med @jaktlykke, det ser nok sikkert helt fint ut når utstillingen er. Har stilt Lykke med noen skraper her og der som er resultat fra ivrige skogsturer, har aldri fått noe kommentar på det. (ikke åpne sår). Når jeg spilte barbert pelshund hadde jeg ordnet med vetrinærattest.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...