Gå til innhold
Hundesonen.no

Er pomeranian min for liten?


Recommended Posts

Skrevet

Har hentet min pomeranian i dag, men er bekymret for størrelsen. Den veier 560 gram og er åtte uker. er det veldig lite? Den er mye mindre enn søsknene sine

Noen andre som kan fortelle hvor mye deres pomeranian veide som valp og hvor mye den har vokst seg til å veie?

er det slik at siden den veier så lite nå vil den veie veldig lite som stor?

 

Legger ved bilde, min valp er den minste til høyre. Hadde vært gøy om noen svarte på hvordan farge de tror den kommer til å bli også! Hehe:-)

hadde blitt glad for svar!

 

Skrevet

Jeg har ikke pomeranian, men min var også minst i kullet - halvparten så stor som den største. Det har gått helt fint med henne :) Størrelsesmessig ligger hun også som voksen i den minste enden av skalaen, men fint innenfor rasestandard allikevel.

Skrevet

Min aussie var minst i sitt kull. Oppdretter var i tvil om hun ville overleve som nyfødt, men hun tøffa seg igjennom og er i dag over 8 år gammel. Hun er nok den mest spinkleste/spedbygde i kullet, men størrelses messig er hun helt normal tispe størrelse for sin rase. Hun brukte veldig lang tid på å modnes, hun var ikke fysisk 'ferdig' før hun var nærmere 4 år. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...