Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal selge leiligheten min, og legger like så godt ut litt info her. Har foreløpig ikke lagd avtale med mekler, men det blir kanskje etter hvert. Er altså åpen for å selge leiligheten noe rimeligere ved privat salg. Kanskje kjenner dere noen som er på utkikk etter en hundevennlig og rimelig leilighet nær Trondheim. Det er iallefall denne!

Leiligheten ligger i Klæbu sentrum, i umiddelbar nærhet til Klæbu Treningssenter, et par hundre meter til busstopp, to matvarebutikker, blomsterbutikk, interiørbutikk og dyrebutikk!

Leiligheten ligger i høy 1. etg og er en hjørneleilighet med godt lysinslipp! Den er 63 kvm, har to soverom, romslig bad, stor skyvedørsgarderobe i gangen og åpen kjøkken - spisestue - stue løsning. Leiligheten har en romslig og skjermet terasse med sol nesten hele dagen. Rett utenfor, ca 100 m ligger det skogsløyper som kobler seg på løypenettet til Gjenvollhytta. Uendelig med turmuligheter i variert terreng rett utenfor døra :) 

Bare ta kontakt med meg for spørsmål. Prisen er ikke helt satt, vurderer som sagt å selge privat, ta kontakt hvis du eller noen du kjenner er nysgjerrig :) 

Super leilighet jeg har trivdes godt i!

  • 4 weeks later...
Skrevet

Dersom man kjapt trykker esc blir man ikke videresendt, men er jo greit å få fikset lenken :) 

Edit: Fått samme feil fra linker til egne annonser, så kanskje finn som har problemer?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...