Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har dere tips til noe jeg kan legge inni buret som ikke er så veldig varmt, men kanskje absorberer fukt og ikke lukter særlig? Om en våt og varm hund legger seg der og blir liggende en stund at det tørker litt opp og ikke stinker?

Skrevet

Jeg bruker denne i bilen (dirty dog doormat), og er kjempe fornøyd.  Blir ikke varm, og en våt og skitten hund er tørr og noenlunde ren innen vi er kommet hjem fra kjøreturen. Skitt og sand legger seg nede i teppet, og er bare å riste av. 

Like fin etter vask, og fungerer like godt etter flere år :)

Ellers har jeg hørt positive ting om vetbed, men aldri prøvd selv. Synes disse mattene fungerer såpass bra, at jeg kommer ikke til å bytte, ihvertfall. Jeg har langhåret hunder, så mattene har fått testet seg godt :)

94326_Dirty_dog_doormat_3.jpg

Skrevet

Dirty dog mat i bilburet og fornøyd så langt. Whippeten slipper å ligge på veldig vått underlag etter turer i vått terreng og sheltien slipper å bli for varm :) 

Skrevet

Jeg bruker en annen variant av Dirty dog matte som heter doggy soggy. Er veldig fornøyd med å ha den i bilen. før når jeg hadde border collie så brukte jeg bare den matten. Nå bruker jeg en madrass i bunnen og matten oppå til whippeten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...