Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan gikk det på NBHKs valpeshow i dag?


Bee

Recommended Posts

Skrevet

Regner med at det var flere hundesonenbrukere der i dag. Fortell hvordan det gikk da:D

Dette var Mias (og mitt) andre valpeshow. Forrige gang fikk vi minus for lite ringtrening, men mye skryt for resten. I dag gikk det supert i enkeltbedømningen. Hun viste seg frem eksemplarisk (spes med tanke på at vi har fått rent lite):Hun var eneste i klassen og fikk BIR. I gruppebedømingen var det som om Mia var overttrøtt og sliten. Travet knapt, skulle bare hoppe og spang ujenvt. I og med at det var forsikelser ble det litt lenge for henne, hun fikk slappet av en time i bilen, men det ble for lite. Fikk resevre, og det er helt ok.

Kritikken:

"5,5 mnd tispe kraftig. Rasetypisk hode med MG uttrykk. MG hals, sterk rygg, lend. Prima kryss, MG underlinje. G forbryst for alderen. MG vinkler. Prima gemytt. Korrekt bitt. Prima pels. Gode Bevegelser"

Dommeren var imponert :)

Skrevet

Grattis! Da så jeg deg, hehe... Men ikke alltid greit å huske hvem som er der og rasen de har da... Jeg fløy forøvrig rundt med blå barnevogn og en sobel sheltie :)

Stilte ikke selv, men BIR sheltie ble Thoco's U2 "Bono", som var helskjønn. Blå gutt. Var bare 2 sheltier som stilte da, ham og ei sobel tispe som ikke helt ville vise seg. Ellers fikk Saeta flørta med mange hunder, deriblant en liten chi som hun villig stilte seg opp for ;) Det var litt av et syn... (han takka jo ikke nei akkurat)

Møtte forresten Stine Marie, Atheo så jeg på avstand. Også så jeg Marie og Ask akkurat da jeg kom, og møtte ellers flere gamle kjente, noen ganske uventet å møte på en hundeutstilling, men artig fordet ;)

Flere resultater?? Om noen fikk med seg gruppa i Gr.1 er det interessant ;)

Bilder av BIR-sheltie, Thoco's U2

i95239417_9199_2.jpg

i96448646_48943_2.jpg

Litt kornete ettersom blitzen ikke rakk fram, menmen..

Skrevet

Grattis! Da så jeg deg, hehe... Men ikke alltid greit å huske hvem som er der og rasen de har da... Jeg fløy forøvrig rundt med blå barnevogn og en sobel sheltie :)

Stilte ikke selv, men BIR sheltie ble Thoco's U2 "Bono", som var helskjønn. Blå gutt. Var bare 2 sheltier som stilte da, ham og ei sobel tispe som ikke helt ville vise seg. Ellers fikk Saeta flørta med mange hunder, deriblant en liten chi som hun villig stilte seg opp for ;) Det var litt av et syn... (han takka jo ikke nei akkurat)

Møtte forresten Stine Marie, Atheo så jeg på avstand. Også så jeg Marie og Ask akkurat da jeg kom, og møtte ellers flere gamle kjente, noen ganske uventet å møte på en hundeutstilling, men artig fordet ;)

Flere resultater?? Om noen fikk med seg gruppa i Gr.1 er det interessant ;)

Bilder av BIR-sheltie, Thoco's U2

i95239417_9199_2.jpg

i96448646_48943_2.jpg

Litt kornete ettersom blitzen ikke rakk fram, menmen..

Hehe, da hilste min hund på din hund, pluss mange flere hunder da. :P

Ellers gikk det ganske bra i dag, selv om vi ikke ble BIR. Men fikk en veldig god kritikk. Vi ble slått av en nydelig gul labrador dessverre.

Kritikken vi fikk var (8 mnd):

- MG type.

- For alderen godt hode.

- God kraftig hals.

- Bred kraftig lend.

- MG kryss.

- MG vinkler frem/bak.

- Prima underlinje.

- Prima gemytt.

- Korr. bitt.

- Gode bevegelser.

Skrevet

gratulerer til alle sammen! så omtrent ingen fra sonen jeg.Bortsett fra chanel(nusselig :) )og Mia tror jeg..

Skrevet

Gikk ganske bra, ble BIR, men røyk ut først i gruppefinalen. Men er fornøyd, Fiona var jo kjempe tålmodig å la seg til å sove.

Hahahaha Stine å Marie:Oii oii hunden din er løs :)

Skrevet

Gikk ganske bra, ble BIR, men røyk ut først i gruppefinalen. Men er fornøyd, Fiona var jo kjempe tålmodig å la seg til å sove.

Hahahaha Stine å Marie:Oii oii hunden din er løs :)

Hehe.. Ja, du kan ikke "slippe" løs hunden din på valpeshow vettu ;)

Skrevet

Atheo vant sin klasse, men gikk ut mot en hannhund i klassen 6-9 mnd. Pga av et hengøre... Men fikk flotte kritikker... Synes iallefall vi!

Her er hans kritikker:

Tiltalende helhet, bra prop hode/snute, meget godt utvikla underkjeve, ønskes mørkere pigment på nese.

Meget god hals, skulder, rygglinje, meget godt forbryst, meget god benstilling, meget godt vinklet for og bak, aning myke mellomhender. Beveger seg tidvis rasetypisk fra siden, nå bli mer stabil for og bak.

Herlig temperament!

(Høyre øre bør sette seg opp med alderen)

Forresten Bee: da så jeg deg og hunden din! :o

Sikla over den ja! :o Herlig valp!

Jeg så whippetene, men vet ikke om jeg så Ike da... :o

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

Grattis alle sammen :o

Så Stine og Atheo, Stine og Kira, Også trur jeg at jeg så Victoria med Fiona, og Tonje og Ike...Hvis du Tonje er blond? Og Ike hadde et dekken med husker ikke farge, så så jeg dere :o

HeHe..Men en flott utstilling :o

Neste valpeshow på Dora; 5. Mars..Hvem som skal stille?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...