Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noe annerledes å stille på messa på dogs4all kontra en vanlig mindre utstilling? Mye mere folk? Mere kø? Surr? Stress? 

Er det laaaaaang kø sånn i en time på å komme inn? Var det på EDS i Lillestrøm i fjor men da bare så vi på og stilte ikke ut. 

  • 1 year later...
Skrevet

Tar opp denne litt. 

Er det generelt mye forsinkelser på så store utstillinger ? Ser raseparaden begynner klokken 1, mens siste rade i ringen går 12, rekker de (over 20 stk) å bli ferdig før raseparaden?

Skrevet
1 time siden, yoloomg skrev:

Tar opp denne litt. 

Er det generelt mye forsinkelser på så store utstillinger ? Ser raseparaden begynner klokken 1, mens siste rade i ringen går 12, rekker de (over 20 stk) å bli ferdig før raseparaden?

Det er ikke større forsinkelser enn på mindre utstillinger - det er ca samme antall hunder i ringen på både små og store utstillinger. 
Raseparaden som starter kl 13 vil kræsje for mange av rasene som har seint oppmøte. Min rase kommer ikke til å stille i paraden på lørdag da vi ikke har folk til å gå der samtidig som rasen blir bedømt. Med oppmøte kl 12 og siste rase i ringen forventer jeg ikke at vi er inne før tidligst 13:00... om ikke dommeren er superrask. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Merker at det lukter litt vondt av trekksela til hunden, typ sopp/mugg aktig nesten. Noen som vet hvordan det kan vaskes eller fjernes? Spyler den jevnlig med vann og henger opp til tørk.
    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...