Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Nidaros Brukshundklubbs valpeshow 06


Yakine

Recommended Posts

Skrevet

Så har vi vært på vår aller første utstilling! ;)

Det gikk over all forventning bra med Atheo inne i hallen. Han la seg rett ned og studerte de andre hundene! :)

(Møtte forøvrig Marie og Ask, Christine og Caroline med barn og hund! Kjempeartig!! ;) )

Atheo vant sin klasse, men gikk ut mot en hannhund i klassen 6-9 mnd. Pga av et hengøre... :rolleyes: Men fikk flotte kritikker... Synes iallefall vi!

Her er hans kritikker:

Tiltalende helhet, bra prop hode/snute, meget godt utvikla underkjeve, ønskes mørkere pigment på nese.

Meget god hals, skulder, rygglinje, meget godt forbryst, meget god benstilling, meget godt vinklet for og bak, aning myke mellomhender. Beveger seg tidvis rasetypisk fra siden, nå bli mer stabil for og bak.

Herlig temperament!

(Høyre øre bør sette seg opp med alderen)

Skrevet

GRATULERER! Dette var bra! Ikke få panikk ang øret hans, han er jo i tannfelling og da er det normalt at de er litt opp og ned. Han har hatt begge oppe og da kommer de igjen. :)

Skrevet

Jeg er SÅ stolt! Når jeg skjønte at han faktisk vant klassen sin, så ble jeg et STORT glis! :)

Skrevet

Så har vi vært på vår aller første utstilling! :)

Det gikk over all forventning bra med Atheo inne i hallen. Han la seg rett ned og studerte de andre hundene! ;)

(Møtte forøvrig Marie og Ask, Christine og Charlotte med barn og hund! Kjempeartig!! :P )

Atheo vant sin klasse, men gikk ut mot en hannhund i klassen 6-9 mnd. Pga av et hengøre... :rolleyes: Men fikk flotte kritikker... Synes iallefall vi!

Her er hans kritikker:

Tiltalende helhet, bra prop hode/snute, meget godet utvikla underkjeve, ønskes mørkere pigment på nese.

Meget god hals, skulder, rygglinje, meget godet forbryst, meget god benstilling, meget godet vinklet for og bak, aning myke mellomhender. Beveger seg tidvis rasetypisk fra siden, nå bli mer stabil for og bak.

Herlig temperament!

(Høyre øre bør sette seg opp med alderen)

Grattis da :P Flotte resultater dette. Og hengeøre som er sååå sjarmerende da, hehe ;)

*pirke* Caroline heter jeg ;)

Skrevet

Grattis da :o Flotte resultater dette. Og hengeøre som er sååå sjarmerende da, hehe ;)

*pirke* Caroline heter jeg ;)

Kremt.. :o Meg og navn da... :o

Har iallefall retta det nå ;)

Skrevet

Gratulerer!! :o

Hvor mange var det i Atheo's klasse?

*kremt* Det var kun to gutter... :o Men læll da! ;)

Den andre hannhunden bet etter dommeren og sånn. Så hun sa at det var ikke tvil om at Atheo var vinneren. :o

Skrevet

Og til dere andre!

Tusen takk skal dere ha! :o

Nå gleder vi oss bare til neste valpeshow her i huset! :o

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

Jeg er SÅ stolt! Når jeg skjønte at han faktisk vant klassen sin, så ble jeg et STORT glis! :o

Næhæi...Sier du det? ;)

Møtte 1.stk oppdretter løpendes ut i full fart, og 1.stykk Stine med DET dollar gliset :o +++Søte Atheo, med DET søte hengeøret :o

Grattis da ;)

Skrevet

kjempebra stine :o

Ask dro hjem fra dora temmelig kjapt:P trur han beviste ovenfor alle i hallen at buhunder ER geldrebikkjer ( nå gidder jeg ikke forsvare det mer :o ) selv om han bare var inne i hallen i 20 sekunder før vi dro hjem :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...