Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ettersom jeg skulle kjøre fra Muonio (Finland) hjem til Tromsø i dag, passet det jo bra med en liten EFIT :D

07 (finsk tid): Morgenlufting i Muonio. På andre sida av elva er Sverige.

15txdz.jpg

 

08 (finsk tid): Klar til avgang! Farvel for denne gang, Harriniva.

27x1jb.jpg

 

09 (finsk tid): Et eller annet sted i finske lappland. Bare skog overalt. Og rein. Mye fint sporterreng, da ;)

2z7mlad.jpg

 

10 (finsk tid): Karesuando. En souvenirbutikk og en bensinstasjon, og det var det. Next!

fxtd9u.jpg

 

11 (finsk tid): I Finland tror man på at veier skal gå rett frem.

ek0qyx.jpg

 

12 (finsk tid): Turområde ved Kilpisjärvi :wub: Min "go to" turplass når jeg blir lei av pottitlandet og trenger litt miljøforandring. Akkurat passelig langt hjemmefra for en dagstur. (Og mye triveligere når det ikke pissregner :P)

dw6hyg.jpg

 

12 (norsk tid): Tilbake i gamlelandet, og dermed ble klokka 12 en gang til ettersom Finland ligger en time foran. Hav og fjell og veier som definitivt ikke går rett frem :P

2rwwcw7.jpg

 

13 (norsk tid): Nordkjosbotn, eller Vollan. Obligatorisk stoppested. Her finnes det to bensinstasjoner, to matbutikker og ikke minst Vollan Gjestestue der man trodde det kunne ligge et lik i grunnmuren.
Ja, også denne fine statuen da.

2vcwe46.jpg

 

14 (norsk tid): Home sweet home! Sliten frøken etter 5 dager på veien.

zxwghw.jpg

  • Like 6
Skrevet

Nå fikk jeg hjemlengsel... Ikke at jeg kommer fra verken Troms eller Finland, men Finnmark har jo omtrent helt lik natur :wub: Og  Karesuando har jeg og kjørt gjennom med familien når vi har vært på reisefot hjemover :) Det er alltid som om man kun kjører på en tredemølle å kjøre gjennom Nord-Finland og Nord-Sverige :P

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Jeg skulle til å spørre om den strake veien var i nærheten av Kilpis, men det bekreftet neste bilde :P 

Deilig med roadtrip da! Og grattis med resultatene i helga :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...