Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har meldt oss på valpeshow! Må bare ordne transport, så kommer vi oss nok dit hehe. Det blir første gangen jeg stiller på lenge, og første gang for valpen så det blir spennende! :)

  • Like 1
Skrevet

For første gang på flere år, så har jeg ingen umiddelbare planer om å dra dit.. Jeg skal passe hund den helga, og da drar jeg for de hundene bor, og da blir det lengre å kjøre.. Det frister ikke å ha 6 hunder hjemme når den ene tøtta tror hun kan spise alle ettersom det passer henne :lol: 

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi er påmeldt på søndag, og jeg kjenner nervene kommer snikende allerede. Det er sånn ca 10 år siden jeg stilte i valpeshow, så dette blir spennende. :lol: 

  • Like 1
Skrevet
12 timer siden, SFX skrev:

Det er bursdagshelga mi, og jeg håper dommerne vet hva jeg ønsker meg når jeg kommer med mine to :D

Hvor skal du overnatte?

 

Jeg har meldt på begge jentene begge dagene, Sanna i 6-9 mnd valp og Nora i champion. Noen som har tips til billig og grei overnatting i nærheten? Kan overnatte hos både pappa og oppdretteren min, men begge bor en times tid unna, så jeg tenker å prøve å finne noe litt nærmere.

Skrevet
11 minutter siden, Monab88 skrev:

Hvor skal du overnatte?

Jeg hadde opprinnelig tenkt til å kjøre opp natt til lørdag og sove i bilen natt til søndag for å spare penger - men tante skal dit, så jeg får kræsje i campinghytta hennes mot at jeg tar med kake eller tilsvarende for å feire bursdagen min.

Skrevet
2 timer siden, SFX skrev:

Jeg hadde opprinnelig tenkt til å kjøre opp natt til lørdag og sove i bilen natt til søndag for å spare penger - men tante skal dit, så jeg får kræsje i campinghytta hennes mot at jeg tar med kake eller tilsvarende for å feire bursdagen min.

Okei.

21 minutter siden, Stine skrev:

Blir Berkåk motell for oss :)

Takk for tips, skal sjekke det ut :)

Skrevet
2 timer siden, Monab88 skrev:

Okei.

Jeg mener tante sa vi skal bo på Støren Camping - det var i hvert fall 3 minutter fra utstillingsplassen.

Skrevet
41 minutter siden, Line skrev:

Mer praktisk enn sofaen min da!

Ja, sparer jo en del kjøring. Kan vurdere å gå til utstillingen, til og med!

Skrevet
3 minutter siden, Stine skrev:

15 staffer på lørdag, får ikke åpnet for søndag.

15 søndag også.

19 bernere er vel sånn cirka som forventet.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Er det noen som har ledig plass i bilen i morgen, fra Trondheim? Litt i siste liten, men sjåføren min har brukket beinet så det blir litt vanskelig for han å kjøre :P Det er snakk om meg og en papillon, så vi tar ikke mye plass.

Skrevet
16 minutter siden, Erza skrev:

Er det noen som har ledig plass i bilen i morgen, fra Trondheim? Litt i siste liten, men sjåføren min har brukket beinet så det blir litt vanskelig for han å kjøre :P Det er snakk om meg og en papillon, så vi tar ikke mye plass.

Spør på hundegruppene på face, så får du nok hjelp :) 

Skrevet
Akkurat nå, Krutsi skrev:

Spør på hundegruppene på face, så får du nok hjelp :) 

God ide! Har du noen forslag til hvilken hundegrupper? :)

Skrevet
1 minutt siden, Krutsi skrev:

Hund i Trondheim eller hund i Trøndelag, evt på arrangementssiden til utstillingen :) 

Flott, tusen takk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...