Gå til innhold
Hundesonen.no

Simiras BursdagsEFIT 1. juli


Recommended Posts

Skrevet

Den sedvanlige bursdags-efiten. Gubben er i Cape Town på konferanse, så jeg tok bikkjedyra og dro hjem til mamma og pappa i Molde. Stor suksess, ikke minst med været.

Kl 9, våken, vurderer å stå opp.

0900.jpg

Nydelig vær! Spiser frokost og surfer litt på nett og leser epost.

0930.jpg

1000.jpg

Hjemmelaget potetsalat til bursdagsmiddagen. Ny og deilig oppskrift!

1100.jpg

Nærmere ett er Odin klar for tur. Kovu er også med, altså.

1200.jpg

En liten time senere er vi nede ved naustet vårt. Hundene vasset! Frivillig! før de la seg og sløvet i skyggen.

1300.jpg

1400.jpg

På vei hjem, fortsatt nydelig vær, og nydelig utsikt. Vi gikk en runde så vi fikk utsikt inn mot naustet vårt også.

1411.jpg

1410.jpg

Hjemme måtte Kovu åle seg litt i gresset.

1430.jpg

Salat ferdig!

1600.jpg

Pappa kom hjem og har konspirert med min kjære, som har kjøpt meg slowcooker!

1630.jpg

Klokka fem fikk vi gjester og det er grillmiddag (hvis ingen hadde skjønt det enda :P )

1730.jpg

Kovu har blitt forvist til enden av verandaen.

1800.jpg

Dessert. Mammas daim-iskake og brus med ananassmak!

1830.jpg

Dagens beste presang! Grønn ullgenser fra Lanullva! Ingen frysing på hundetrening i høst og vinter! Med pannebånd.

1930.jpg

Klokka ni er Odin helt utslitt av alle selskapelighetene. Det er igrunn jeg også, men det tok en drøy time å få til bildeopplasting og sånt. :P

2130.jpg

 

  • Like 12
Skrevet
10 minutter siden, Malamuten skrev:

Gratulerer med dagen som var, digg bursdagsgave! Fantastisk flott plass du kommer fra altså, må være lett å trives der! :D 

Nåja. Utsikten er det eneste jeg savner igrunn (vel, mamma og pappa og bestemor, men de snakker jeg jo med på tlf og de er i Oslo av og til). Derimot kan jeg aldri se nok av den, jeg tar vel 20 bilder hver gang jeg er hjemme på besøk. :P

10 timer siden, Monikawt skrev:

Gratulerer så mye med dagen! Så ut som en fin dag :D 

OG, herregud som jeg savner ananasbrusen :drool:  :cry: 

Det er noen butikker i Oslo og andre større byer som har dem. Type Meny, Mega o.l.

Takk for alle gratulasjoner! :)

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, simira skrev:

 

Det er noen butikker i Oslo og andre større byer som har dem. Type Meny, Mega o.l.

Takk for alle gratulasjoner! :)

 

Jo, men jeg har ikke funnet det noen steder i det siste :( fant i Skien en gang, men det blir for langt for å kjøpe brus :P 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...