Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en valp på ca 8 uker, fikk henne på søndag. Hun er en liten frøken på 1,6 kg.

Idag morres hadde hun klart å komme seg opp i sofaen, kan ikke forstå hvordan.. MEN hun er heller ikke redd for å hoppe ned!!! Hun har ikke hoppet oppi sofaen annet enn den ene gangen, hun hun hopper ned.

Er dette trygt?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Normalt sett tenker jeg at når de kommer opp, kommer de ned også, men med så små valper ville jeg hindra det. Så tynne bein knekker lett, og jeg vet om flere miniatyrvalper som har brekt bein av å hoppe ned fra sofa/seng.

Skrevet

Jeg har aldri vært hysterisk med det der. Min valp veide en liten kilo da jeg fikk henne. I voksen alder 3 kg. 

Jeg tenker at det kommer veldig an på underlaget. Er det et solid teppe under eller er det parkett? Og så tenker jeg at det ikke er noen krise hvis valpen hopper ned, men at du løfter den hvis du ser at den skal ned, og at den ikke trenger å bli oppmuntret til å hoppe selv. :) 

Skrevet

Jeg har også en liten valp, og han var 1.3 kg da vi fikk han. Oppmuntra aldri til at han skulle hoppe ned selv og vi løfta han når vi så han ville ned, men var aldri hysteriske om han gjorde det selv heller. Han hoppa ut og inn senga selv så jevnlig at jeg la ett mykt "trinn" der, så han aldri hoppa så langt ned og det var myk landing. Han lærte fort at det var der han skulle ned :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...