Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har innsett at jeg desverre må få kjøpt meg en ny treningsvest. Jeg som er så glad i den jeg har. 

Er det noen som har noen anbefalinger. Vesten skal brukes til både lydighet og bruks må derfor ha store lommer. Vesten skal være behagelig å ha på seg og den skal ikke være blant de dyreste men samtidig er kvaliteten på vesten også veldig viktig 

Skrevet

Har Canelana sin med avtakbare armer, er kjempefornøyd med den. Er dog i litt tykt softshell stoff med fleece på innsiden så den er vist varm på de varmeste dagene også må overskuddsfarge vaskes ut en par tre ganger.

Skrevet

Jeg skulle ha ny vest for et par år siden, og endte med å sy meg lommer, ala Helsitar sine. Jeg har ikke brukt annet siden. De funker utenpå alt fra termodress om vinteren til bikini om sommeren (ok, jeg bruker ikke så ofte bikini på hundetrening, men shorts og singlet ihvertfall). Veldig praktisk og behagelig!

Skrevet
2 timer siden, lykkelig skrev:

Jeg har innsett at jeg desverre må få kjøpt meg en ny treningsvest. Jeg som er så glad i den jeg har. 

Er det noen som har noen anbefalinger. Vesten skal brukes til både lydighet og bruks må derfor ha store lommer. Vesten skal være behagelig å ha på seg og den skal ikke være blant de dyreste men samtidig er kvaliteten på vesten også veldig viktig 

Helsitar sin har gode lommer. Kan ikke si så mye om kvaliteten, har ikke hatt den så lenge. 

Skrevet

Jeg har Helsitar sin, og elsker den. Store lommer foran, hel lomme på ryggen, og lommer med glidelås på brystet. Den er såpass tynn at det fungerer fint på sommeren også, og jeg har ingenting negativt å si om kvaliteten [emoji1]

Skrevet

Jeg har to fra HelSitar, både lydighetsvesten og agilityvesten. Lydighetsvesten er kjempegod og praktisk, store lommer og god plass, stramming både i livet og nederst, men den ble for lang i ryggen for en kort nordlending, så den ligger nedpakket i et skap og venter på at noen vil ha den:aww:

Agilityvesten er gull, den er kort i ryggen og ellers veldig lik lydighetsvesten. Store lommer, og mye plass til leker, enda mer leker, godbiter, hundeposer, nøkler og lommebok.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...