Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjøpte et stoffbur til hunden vår til å bruke på utstilling osv. 

Han har ikke problem med å være i verken bilbur eller stålbur vi har til ham. Ei heller virker det som store problemet med stoffburet. Men det er likevel 2 dilemma. Med en gang vi lukker igjen buret begynner han å "grave" i den "nettingen". Den ser ikke ut til at den kommer til å tåle dette. 

Det andre er at om han romsterer litt inni der så kveltrer han lett buret.

Noen som har tips til å lære han å ligge fint inni så vi slipper et vandrende bur på utstilling og en som prøver å grave seg igjennom?

Skrevet

Grave på nettingen gjør mine og. Eneste som nytter her er å be dem legge seg eller kutte ut. 


Til mitt tøybur fulgte det med plugger til å feste buret i bakken, så kanskje, om det ikke er hemper på bunnen av buret, kan du mekke noe slik at du kan bruke plugger? Det trengs, spesielt siden jeg har ei som høres ut som en av skapningene i Jurassic Park når det passerer en hund litt for tett(i alle fall i følge venninna til Camilla).

Skrevet

Mine har skrapa på nettingen som valper, men etter litt tilsnakk, og streng beskjed om å gå å legge seg, så er ikke det lenger et problem hos noen av dyra :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...