Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Stod opp i ni-tiden til to slaffe hunder på kontoret. Frokost og e-postsjekking, innkalling til annengangsintervju!

DSC_1249_zpslu6abzdz.jpg

Rett før ti var jeg på plass i sentrum og klar for trening med Aktiv på dagtid. For første gang i år, tross gode forsetter...
DSC_1250_zpsbm38dkaa.jpgDSC_1251_zpsu3o7ujxa.jpg

Litt over tolv var jeg hjemme igjen, og spiste lunsj ved pc-en med litt forumsjekking.

DSC_1252_zpskodmbcuw.jpg

Ett, fortsatt ved maskina og spiller Carcassonne.

DSC_1253_zpsbdujy24m.jpg

Litt senere var det på tide å nyte sola i hengekøya i hagen:

DSC_1261_zps60hor0rc.jpg

En drøy time senere flyktet vi inn igjen. Gubben ville klippe gress, så jeg skjermet som beste jeg kunne.

DSC_1265_zpshtvy7vym.jpg

Klokken fire er middagstid her i huset. Kylling i pita med agurk- og tomatsalat. Kjempegodt!

DSC_1269_zps17qqfd4t.jpg

Etter middag var hundene veldig bekymret for om de fikk være med på trening!

DSC_1272_zpsgba3skzf.jpg

Det fikk de!

DSC_1274_zpspvtaq8rd.jpg

Litt pause med forsøk på rotrening. Odin var veldig klar hele tiden, men gad egentlig ikke å jobbe så mye når vi først var ute på banen.

DSC_1281_zpstbtzl9ar.jpg

Når vi kom hjem igjen et par timer senere slappet han derimot veldig bra av!

DSC_1286_zpsoz9qpo6u.jpg

En time etter trening, like sløve.

DSC_1287_zpsmwdoszo7.jpg

Klokka halv ti, snart leggetid. Ut å bjeffe litt på nabohundene som går på veien, og gjøre kveldstoalettet.

DSC_1288_zpss7hwgtho.jpg

 

 

  • Like 9
Skrevet
Akkurat nå, Mardina skrev:

Fine hundene <3 Også ser jeg at vi hadde nesten det samme til middag, bare at jeg hadde med strimlet svinekjøtt :D 

 

Ja, det la jeg merke til også. :)

Skrevet
1 time siden, Teserere skrev:

Herlig liggestilling på Odin :D Så ut som en deilig dag. Spennende med intervju! Hva er det på?

Gutta her i huset er gode på avslapping!

Jobb som frivillighetskoordinator for åpen kirke. Hadde vært perfekt jobb for meg med tanke på at det er veldig fleksibelt, og 20% bare.

30 minutter siden, Paranomia skrev:

Utrolig nydelige hunder :D  Så ut som en fin dag :)  

Takk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...