Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger litt hjelp! Hvor bestiller dere rosetter til stevner/utstilling? Ser primært etter leverandører i utlandet, for å få ned prisen. Eneste jeg vet om foreløpig er intersilvi.se, men har hørt at feks DK og UK har billige produsenter, uten at jeg har fått noen konkrete forslag til hvem.

Legg gjerne ved bildeeksempler!!

Skrevet

Vår  klubb har bestilt fra rosettfabrikken.no - ikke i utlandet, men har fungert veldig fint å få derifra. 

Skrevet
Akkurat nå, Turb skrev:

Vår  klubb har bestilt fra rosettfabrikken.no - ikke i utlandet, men har fungert veldig fint å få derifra. 

Men vesentlig dyrere da ;) 

Skrevet
3 minutter siden, Krutsi skrev:

Men vesentlig dyrere da ;) 

Helt sikkert, men fryktelig praktisk siden vi har ganske grei avstand til fabrikken og kan dra å hente direkte. 

  • Like 1
Skrevet
På 2.6.2016 at 1:41 PM, Turb skrev:

Vår  klubb har bestilt fra rosettfabrikken.no - ikke i utlandet, men har fungert veldig fint å få derifra. 

Vet om de norske, kun interessert i utenlandske :) 

På 2.6.2016 at 1:40 PM, Krutsi skrev:

 

Takk, glemte jo å søke på sonen :icon_redface:

På 2.6.2016 at 3:13 PM, Anilex skrev:

Vi i Norsk Pinscherklubb har bestilt fra http://www.premiererosettes.com/ flere ganger og er godt fornøyd. :)

Takker, så fine ut. Hvordan er kvaliteten?

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hunden gå på varm asfalt før den skal bade? Usikker om jeg skal ta de med fordi redd for potene, Tar hånda mot asfalt og føles ikke varm, Men hvor varmt er det før deres hund ikke går på asfalt?
    • Hvilke langhårete hunder krever minst pelsstell? Og mest pelsstell? Kun for kjekt å vite.
    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...