Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, Artemis skrev:

image_zpsainl1tkg.jpeg

Her stod vi helt stille fordi telefonen min ringte da vi var ute og gikk spor. Det var ikke appen helt enig i. ?

*ler så tårene triller*

Skrevet

Akkurat når det gjelder slike gps apper så kommer det vell like mye an på tlf som på appen. Vet ikke hvordan det er nå, men da jeg hadde både endomondo og runkeeper så var det veldig forskjellig hvordan de fungerte, den ene virket jo egentlig ikke i det hele tatt. Andre tlf kunne ha problemet helt motsatt, eller at begge virket, men en målte mye lengre enn den andre etc. Så vil anta at både hvilken/hvor bra gps man har på tlf og hvordan den kommuniserer med programvaren i appen er viktig for hvordan den oppleves i bruk. 

Skrevet

3b8c4d9229ef5de21928aaaad65625cc.jpg

Dette er maks av hva jeg opplever av dårlig GPS.. Og den sier uansett at man må regne med 5 m i avvik. Det er likevel lett å se om man har gått rett eller rotet :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...