Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundebilen søker ny eier


HHC
 Share

Recommended Posts

Den er høyt elsket og har vært med på mye, men nå skal den byttes ut til fordel for noe nyere.

Denne tyskeren, første gang registrert i 2007 har vært i mitt eie i litt over 2,5 år og blitt hovedsaklig (eller så og si bare) langkjørt. Vi har nå rullet 70.000 km sammen, så km standen har nettopp passert 179000. Den fikk byttet clutch, vannpumpe og regreim når jeg overtok den, og har både før og etter eierskifte hatt alle servicer på VW verksted. Alle dekk er nye i 2015/2016, kjøpt på dekk og felg senter i Porsgrunn (verdien på disse er godt over 10.000 i seg selv). Begge sett er på alufelg. I nyere tid har vi byttet klosser og skiver foran, samt pumpe og pussere foran og bak (pusserne ble tatt i forbindelse med anbefaling på service). Det meste også på merkeverksted, har kvittering på det meste, ellers ligger jo det inne i VW sitt system også :) Sist service var 12.11.15 på 169 000 km. Og sist EU kontroll var jan 15, så den må ikke inn før feb 17. Den har noen små kosmetiske skader (har bilder), ellers ser den ikke så verst ut utvendig for sin alder :)

Bilen blir aldri full :P og huset til England intet mindre enn 2 personer, 4 flatcoats og en welsh springer valp + bagasje og utstillingsræl for 2 uker (av praktiske hensyn fikk den avløsning av en takboks akkurat her, men kunne fint gått uten om vi gadd å stable litt). I dag står det 1x1x1m kela (?) bur baki, som fungerer helt suverent og kan følge med etter avtale. Buret har også skillevegg og nødluke. Fantastisk god bil å kjøre, ingen kasse, jeg kommer virkelig til å savne den :) 

Pris 65.000,- 

Spørsmål etc etc. Ta kontakt på PM/face ++

touran1.jpg

touran5.jpg

touran6.jpg

touran7.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...