Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, Sprettballen skrev:

Jeg ringte og snakket med IF, for jeg skjønte at flere var fornøyd med dem. Snakket med en utrolig hyggelig saksbehandler som syntes det var veldig dumt og teit at Agria ikke dekket operasjonen til Nemi. Han sa at dessverre kunne ikke de gjøre noe når hun allerede feilet noe, og det forstår jeg jo veldig godt. Jeg spurte hva en forsikring på Blitz ville koste hos de, og den kom på over 5000 i året, nå betaler jeg 2560,- i året for henne hos Agria. Riktignok har jeg 2000 i fast egenandel +15% bevegelig egenandel hos Agria, kontra kun 20% bevegelig egenandel hos IF, men hvis det skal "lønne" seg å bytte, så bør jeg bruke forsikringen en gang i året minst. Jeg regner jo ikke med at jeg årlig må bruke forsikringen på henne(det vet man jo aldri så klart). Jeg kan høre med Gjensidige hvilke tilbud de kan gi meg. Vi har bilen forsikra hos Gjensidige tror jeg, kan jo være vi kan få noen rabatter da.

Jeg har jobbet med salg av forsikringer hos IF for en del år siden, og jeg hadde fortsatt forsikringene mine hos gjensidige :P 

  • Like 1
  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi fikk ny time på mandag Da skal vi hvert fall ta UL

Da har jeg fått beskjed fra mamma om at hun låner meg penger til kastreringen og vi har bestilt time fredag den 13(:O). Så nå har jeg halvannen uke å grue meg på Men, da får jeg vært hjemme med henne

Ja, hvis alt går etter planen, så vil både utredning og kastrering bli dekket. Det er derfor jeg er litt spent på om jeg får dekket kastreringen. Jeg håper jo det, men jeg vet andre som ikke har fått

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...