Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.smudzoo.no/products/thundershirt-classic-12-18kg--str-m-losningen-for-engstelige-hunder

For all del, det ER  jo mulig det har noe for seg og ikke er fullt så teit som det høres ut som... MEN... jeg må innrømme at jeg fniste en del og ropte på samboeren da jeg fant det :teehe:

Jeg er nysgjerrig på å høre deres første tanke som spretter inn i hodet når dere ser dette angstdekkenet? Er det bare tull eller bør jeg ta meg sammen og revurdere?:sweat:

 

Beskrivelse:

Thundershirt classic beroligende dekken, løsningen for engstelige hunder

Er hunden din engstelig når det tordner, smeller fra nyttårsraketter, i bilen eller annet reise, ved dyrelegebesøk, ved mye støy, når hunden er aleine. er du plaget med at hunden din bjeffer, er bilsyk, er urolig under trening. eller har annen form for angst eller nervøsitet Da kan Thundershirt, angst dekken / beroligende dekken være løsning for deg og din hund.

Thundershirt legger et mildt og konstant press på hundens torso, dette trykket har en utrolig beroligende effekt på de fleste hunder som er nervøse eller redd. 

For mange typer angst krever ikke Thundershirt noen bestemt opplæring for å være effektiv. Mange hunder vil vise reduserte eller ingen angstsymptomer etter første gangs bruk. Andre hunder krever tre eller fire ganger før de begynner å vise bedring.

Guest lijenta
Skrevet

Vet om en puddel som ble kurert mot bil syke med dette vidunderet. Vet også om en annen puddel som ble mindre stresset med dette dekkenet. 

Om det funker for alle nei det tror jeg ikke

Skrevet

Kjenner ingen som har prøvd det på hund, så det kan jeg ikke uttale meg om. Men det er vel forsket en del på at fast press rundt torso er angstdempende hos mennesker og andre dyr.

  • Like 2
Skrevet

Tja, jeg tror vell kanskje ikke at det nødvendigvis er noe mirakel kur, men det blir kanskje litt samme som vektdyner osv til mennesker med angst? De fleste av oss føler oss vell litt tryggere om vi er pakket inn i noe. 

  • Like 1
Skrevet

Som nevnt over så er jo ikke dette et nytt konsept :) Funker på både folk og fe. Mange har kanskje hørt om Temple Grandin og klemmemaskinen hun lagde etter å ha sett kyr bli skvisa litt? (Fagord :P ) Verdt å lese om, interessant!

Jeg har en liknende skjorte som heter anxiety wrap til min hund. Den inkluderer stropper som går rundt bakbeina. Jeg bruker den når vi reiser med fly, så det er vanskelig å si om den virker siden jeg ikke er sammen med hunden. Men jeg velger å tro at den har noe effekt siden det teoretisk sett skal funke :) 
Jeg har også brukt den i båt når det bølger for det liker ikke hunden noe særlig. Jeg synes hun er hakket mindre stressa, men det er ingen mirakelkur for seg selv i vårt tilfelle så jeg ser på den som et hjelpemiddel.
Jeg har jo også merket meg at i situasjoner som skremmer bikkja så slutter hun å skjelve når jeg skviser henne litt. En veterinær jeg var hos klemte henne inntil seg en gang, veldig rolig. Hun gikk fra skjelvende og anspent hund med whale eyes, til å lene seg mot han med langt mykere blikk og mer avslappet kropp.

Enig i at det høres snålt ut, men det har noe for seg faktisk :) 

 

Skrevet
1 minutt siden, pokoli skrev:

Som nevnt over så er jo ikke dette et nytt konsept :) Funker på både folk og fe. Mange har kanskje hørt om Temple Grandin og klemmemaskinen hun lagde etter å ha sett kyr bli skvisa litt? (Fagord :P ) Verdt å lese om, interessant!

 

Ja, det var henne jeg tenkte på, og hadde lyst til å linke til. Men så kom jeg ikke på hva hun het :)

Skrevet

Har en liggende som vi bruket på basenjien i en periode han var veldig urolig og stressa pga sykdom. Han klarte endelig å slappe skikkelig av da han fikk den på og kunne sove som en stein. Vi trengte den bare en peridoe siden årsaken ble behandlet, men tar den glatt frem igjen om det trengs. 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...