Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei folkens :)

Vi har akkurat gått til innkjøp av valp og skal hente den lille rakkeren med fly (Norwegian). Ser at de fleste flyselskapene anbefaler Sherpa bag til flyturen, men synes den var ganske drøy i pris. Er det noen som har tips til en godkjent og rimelig flybag vi kan bruke? :) Tar gjerne også imot tips til å fly med valp for kjenner at jeg gruer meg litt :P 

Skrevet

Jeg kjøpte min på nettdyret.no til et par hundre. Den fungerte helt fint som flybag, ingen som sa noe på det. Den er litt stor ift. max-målene, men den går helt fint under setet likevel.

Skrevet

Takk for tips! Ser at de fleste flybagene er større enn målene som flyselskapene har som max. Lurer på om jeg bare skal kjøpe en av dem uansett, men er redd for at jeg ikke får bli med flyet. Sukk, det skal ikke være lett :P 

Edit: reiste du også med Norwegian forresten?

Skrevet

Skjønner hva du mener! Jeg hadde de samme bekymringene selv, men det var ikke en eneste av de som jobbet på flyplassen/flyet som kastet noe ekstra blikk på bagen. Det er kun snakk om noen få cm for stort, ikke noe man egentlig kan se. Jeg reiste sammen med to andre som hadde forskjellige bager enn det jeg hadde, og ingen av oss ble stoppet pga. bagen. Alle var for opptatt med å sende lengselsfulle blikk etter valpen :D Jeg har også hentet valp en gang tidligere, og den bagen var enda større enn den jeg hadde. Det var heller ikke noe problem. Så lenge de er små nok at de går under setet foran, så tror jeg ikke de er så veldig nøye på målene.

Jeg reiste med SAS, men jeg tror ikke de er noe mer eller mindre striksne enn Norwegian. Det er vel helst i sikkerhetskontrollen det KAN oppstå problemer, om det skulle være noe. Selv reiste jeg med to ryggsekker(en hadde jeg med, den andre fikk jeg med som valpepakke etc.) pluss valpen, selv om det i følge boka er for mye håndbagasje. Ingen sa noe på det heller. Verken hos meg eller de to andre jeg reiste med, som hadde like mye ekstra håndbagasje som meg. 

Skrevet

Da tar jeg sjansen og håper at jeg er like heldig! Ser jo at det går bra for mesteparten, så forhåpentligvis bekymrer jeg meg for ingenting :ahappy: Synes jo de er litt urimelige hvis de skal nekte meg adgang pga noen få cm :innocent:

Skrevet
4 minutter siden, Hermine skrev:

Da tar jeg sjansen og håper at jeg er like heldig! Ser jo at det går bra for mesteparten, så forhåpentligvis bekymrer jeg meg for ingenting :ahappy: Synes jo de er litt urimelige hvis de skal nekte meg adgang pga noen få cm :innocent:

Jepp. Jeg tror det er større sannsynlighet for at man blir stoppet av at valpen har for liten plass, enn at de finner på å måle en bag som er et par cm for stor.  Hva slags valp skal du hente deg?

Skrevet
8 minutes ago, Sprettballen said:

Jepp. Jeg tror det er større sannsynlighet for at man blir stoppet av at valpen har for liten plass, enn at de finner på å måle en bag som er et par cm for stor.  Hva slags valp skal du hente deg?

Dvergschnauzer :wub: Gleder oss veldig!

  • Like 1
Skrevet

Masse lykke til :) Flyturen går nok så fint atte! Bare prøv å slite ut valpen litt før dere går på flyet og luft den godt i forkant, så den er sliten og fornøyd :) 

Min frøken nekta plent å være i flyburet, og hylte og bar seg. Heldigvis hadde vi en del dødtid på flyplassen før vi skulle hjem, så når vi skulle reise var hun så sliten at hun sovnet som en sekk og sov hele turen hjem, inkl. flybytter og alt. Veldig deilig :)

  • Like 1
Skrevet

På borjes tingsryd sin nettbutikk. Har bag til 70 kr. Den kjøpte jeg. Fikk dog aødri brukt den da han var for stor. Bagen kan være litt større enn tillat dersom det er mulig å presse den sammen. Forøvrig putta jeg baggen under flysete på norweigan og det gikk helt supert. Passa fint der.

Skrevet

Da jeg henta Aron brukte jeg denne: http://www.tropehagen.no/display.aspx?menuid=123457531&prodid=1547 Ingen som så på hverken hunden eller bagen. Bagen her var riktig størrelse i forhold til Norwegian sine krav.

en mnd senere skulle vi fly igjen, og da var bagen for liten til at han fikk plass i den. Så da kjøpte jeg denne: http://www.tropehagen.no/display.aspx?menuid=123457531&prodid=6572. (Usikker på om jeg har linka til de med samme mål som mine) Her var det heller ingen som så på bagen, kun på den sjarmerende lille valpen :wub: på denne turen var faktisk bagen for stor i forhold til kravene, og valpen akkurat for tung. Reiste med SAS denne gangen, med mellomlanding. 

Ellers; ha med tissekladder som du putter i buret, så kan du skifte ved evt mellomlanding eller lignende. Er også greit å ha mens du sitter på gaten og venter. Ha med en liten skål og vannflaske :) 

Skrevet

Synes dere denne ser bra ut? Målene er 40 x 21 x 21 cm og målene til Norwegian er max 43 x 31 x 20 cm. Er redd for at den blir for liten, men om jeg tar den i medium blir den jo for stor :huh: Lurer også litt på denne som har greiere mål, men liker ikke at det ikke er "vinduer" på siden.. Hmmm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...