Gå til innhold
Hundesonen.no

MegaMarie's EFIT 1. mars


MegaMarie
 Share

Recommended Posts

Første EFITEN min på lenge :D Klokkeslettene er ikke helt korrekte. 

07:00 - Frokost. Jeg ønsker alle på snapchat en god morgen :)
E18qh58.jpg 

08:00 - Bildet sier seg selv :P
ondnwte.jpg 

09:00 - Jeg tar en liten pause og sjekker sonen :ahappy:
xFEFEpb.jpg 

10:00 - Er jeg ute og tar litt frisk luft. I samme slengen ringer jeg sjefen min for å få høre hvorfor jeg ikke fikk permisjon fra jobb mens jeg skal på utveksling. Ingen bra samtale..
aBo9d56.jpg 

11:00 - Glemte jeg efit, for fokusert i skolearbeidet. 

12:00 - Dobbelt opp med bilder her siden jeg glemte klokken 11. Selfie!
mHsuwBm.jpg 

Også plager jeg kompisen min som også sitter på lesesalen :lol:
3CAns1m.jpg 

 

13:00 - På vei hjem fra skolen.

 
Jeg hadde egentlig en video jeg selv lagde, men den var visst feil filformat :( Dere får nyte denne istedenfor.

14:00 - Kommet hjem til disse to :wub: 
I6zLVKJ.jpg 

15:00 - Tacotirsdag :D

hoy3eSz.jpg 

Med kiwi til dessert
DEx4Dtp.jpg 

16:00 - Hviler vi litt på sofaen og surfer
t8CfPpc.jpg 
 

Og jeg sender teite snaps til folk :lol:
o8gUFJH.jpg 

 

17:00 - Ut på tur aldri sur. Endelig fått mot til å gå ut i stormen.
wkAQ8YY.jpg 

 

18:00 - Jeg er på dansetrening. Her prøver jeg å smygfotografere meg selv mens jeg tøyer, så jeg hadde et ganske teit utrykk. Dermed solbrillene :lol: 
U0Z504m.jpg 

19:00 - Fremdeles på dansing. Turte ikke å ta flere smugbilder, så her er en video av dansen vår som jeg filmet da jeg kom hjem.

20:00 - Litt mat i maven og en kopp te, tenk.
O7DRvRi.jpg 

21:00 - Slapper an på sofaen igjen.
bzaRg4e.jpg 

22:00 - Lufter hundene i hagen siste gang for kvelden.
RWEq9U0.jpg 

 

 

 

 

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

16 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Jeg liker øra til Blondie mens du danser, de rykker liksom til idet du drar på litt! :lol: 

Haha, nå måtte jeg se videoen igjen og se på henne :lol: . Flink tilskuer da :aww: 

16 timer siden, HeleneFS skrev:

Jeg ler sånn av snappene dine!!! :lol: hahahaha!!! Også liker jeg at jeg er på topp på chatte-listen din på facebook :P *masmasmasheleåret*

Kjempetøff dans btw! 

Takk :D

9 timer siden, Stine skrev:

Kul dans! Og må få meg slik snappchat, ser jo unektelig morsomt ut :D

Ja, snapchat er moro :D Enda morsommere hvis du har en nyere telefon med de tingene som kommer på snap da :D Min telefon er fra steinalderen :lol: 

6 timer siden, ida skrev:

Nå har jeg vært på trikketur Bergen rundt og fått bekreftet at damer med barnevogn lever farlig :lol: 

Haha, nå måtte jeg sjekke. Jeg gadd ikke å se videoen selv nemlig :lol: Du har sett lenge altså!

4 timer siden, LØJ skrev:

Så flink du er til å komme deg på lesesalen og faktisk bli der..til forskjell fra visse andre :D

Jo, takk! Nå har jeg vært syk i 2-3 uker, så dette var første skoledagen på lenge! Følte meg som et lite barn som gledet meg til å dra på skolen. Deilig å være frisk og endelig har konsentrasjon igjen :D

4 timer siden, Teserere skrev:

Kul dans! Jeg lo også av Blondie under dansen da :teehe:

Haha, takk! :)

3 timer siden, Katharina skrev:

Herlige bilder. :) papillon og Kelpie er så fine hunder :wub::wub:

Takk :) Det er de virkelig :wub: Hvem hadde trodd at det skulle bli en så bra match? 

46 minutter siden, Raksha skrev:

:lol: For noen snapper :lol:  Men nydelige jenter da, og ser ut som en bra dag :D

 

Haha :D Jentene takker :ahappy: 

32 minutter siden, Mud skrev:

Blondie har så kule ører! :lol:

 

Haha, papilloner har generelt det! Så en artikkel etter Westminister som @HeleneFS linket til meg, hvor en papillon hadde fått en uformell pris for teiteste ører :lol: 

10 minutter siden, Christine skrev:

Skulle ønske jeg var like flink til å dra på skolen for å jobbe :P Og kjipt samtalen med arb.giver ikke gikk bra. Håper det ordner seg :) 

Jeg må nesten dra på skolen og jobbe :P Jeg jobber dårligere hjemme. På skolen går jeg inn i et modus. Der gjøres det skolearbeid. Hjemme frister det å gjøre alt annet! Tja, tror ikke det ordner seg på noen annen måte enn at jeg sier opp jobben. Men men. Fikk tilbud om å søke igjen når jeg kommer hjem fra utveksling da. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...