Gå til innhold
Hundesonen.no

Ølen/Etne 13-14 februar


SaraSL
 Share

Recommended Posts

Gratulerer så mye!  Da var det deg jeg så i forbifarten :)

Storm var alene i rasen som vanlig.  Han fikk CK og ble dermed BIR i hard konkurranse med seg selv :)  I gruppefinalen var gruppe 6 og 7 slått sammen.  Det var dalmatiner,rhodesian rigdeback, stabijhoun og bracco italiano i gruppa.  

Storm endte opp som BIG 3 :jump:

 

storm big 3.jpg

  • Like 16
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 minutt siden, Ilosan skrev:

Vi fikk BIM og en fin kritikk. :) Kjekt å få øvd oss litt da vi begge er ferske! 

Noen som vet hva en dommer mener med "hals med reisning"? Er det en god eller dårlig ting?

Gratulerer! Tja, ikke alltid godt å si, men lappen min fikk "god reisning" på en kritikk en gang, og det handlet visst om god fremtoning/holdning liksom. At han så stolt ut liksom. Vanskelig å forklare :teehe: 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

14 minutter siden, Aslan skrev:

Gratulerer! Tja, ikke alltid godt å si, men lappen min fikk "god reisning" på en kritikk en gang, og det handlet visst om god fremtoning/holdning liksom. At han så stolt ut liksom. Vanskelig å forklare :teehe: 

Da satser vi på at det ikke var så hakkande gale! ;)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*
På Sunday, February 14, 2016 at 10:10 PM, Siri skrev:

Førstedamen til Willy ble BIR, 1. BIG og 3. BIS - og 3. BIS-veteran i dag :). Fine Gidget  :) 

Kommer Gidget fra deg? Hun er herlig :wub:

 

Sjef ble BIR på søndag med super kritikk :) Ble sendt rett ut av gruppa da.

 

20160214_155336.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Glemt skrive våre resultater. :lol: 

Murphy var på sin første utflukt hjemmefra. Med 8 timer kjøring fra Oslo til Bergen Fredag, gå Stoltzen lørdag, sove på nytt sted og enda en lang tur. Så fokuset ble veldig på henne for å gi henne en god opplevelse da hun var litt unaturlig stresset for henne å være. Men jeg syns vi fikk det bra til og hun ble BIR i sterk konkurranse med seg selv og 3.BIG valp 

image.thumb.jpeg.4338049f7d072ed7f233b3f

Talli ble også stilt. Hadde en konkurrent og ble BIR og BIR veteran. I BIS Veteran slo hun til med 2.BIS veteran!! En ganske stor og sterk veteran BIS så det var sykt bra! 

image.thumb.jpeg.0eac7564e27397871d01372

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...