Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Freia ser ut til å ha sterke magesmerter, hun vil bevege seg minst mulig, roper jeg på henne kan hu komme mot meg noen skritt og plutselig legge seg ned, dette er ikke normalt. Hun skjelver i bakparten, og har spydd 4 ganger siden i går kveld, 3 denne morgenen. I natt har hun ligger urolig på gulvet, hun pleier alltid og ligge i sengen, men det ville hun ikke i natt. 

 

Hun fikk et kokt bein i går (min mor som ikke var klar over at hunder ikke skal ha kokte bein). Dette var også veldig salt. 

 

Noen som har en ide om hva det kan være? Kan det være et bein som har splintret? Saltforgifting? 

 

Har snakket med vakttelefonen i dag tidlig, og skal ringe veterinæren og få time med en gang de åpner, men tenkte det var greit å høre her imens.

 

Fra en veldig bekymret eier.. :(

Skrevet

Om de ikke finner noe, så få henne sjekket for pankreatitt.

Mange har det, og går de ubehandlet får hunden voldsomme magesmerter..

Hampus oppførte seg akkurat som du beskriver hver gang han hadde disse anfallene, helt til vi fikk en diagnose...

  • Like 1
Skrevet

Enig. Dra til veterinæren nå. Kan jo bli noen timer på venterommet, men da har du i alle fall kort vei om tilstanden skulle bli værre. 

Skrevet

Blir sjokkert over at veterinærer ikke skyver unna alle som har time for å fjerne sting, klippe klør, tannrens, analkjerteltømming osv for andre pasienter som det faktisk kan haste med å få time. Tviler på at alle andre timer før var hastetimer liksom. Men bare dra som andre har nevnt. God bedring! 

Skrevet

Takk for svar! Vi er ferdig hos veterinæren og han mente det var beinet som hun fikk igår som var problemet. Han presset på magen og tarmområdet og det var tydelig at hun hadde vondt. Han gravde ut litt beinrester fra endetarmen og ga parafin og smertestillende. Nå er det bare å håpe resten kommer ut av seg selv og at Freia er på bedringensvei...:heart:

  • Like 1
Skrevet
På 11.2.2016 at 8:52 AM, Cloudberry skrev:

Går det bra med henne? :)

Smertestillende hjalp veldig, og hun ble mye bedre med en gang, og hun har virket normal de siste dagene. I går hadde vi bakkeintervaller opp fjellet, og hun viste ingen tegn på smerter eller ubehag. Så vil si hun er tilbake 100% igjen nå! :D 

  • Like 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...