Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oppdaga tilfeldigvis to sår under potene til Saga. Hva er det mest sannsynlig at de har kommet av? Og hvor gamle ser de ut? Prøver å plassere om det har skjedd når hun var med noen på hyttetur i helga, eller sammen med oss i går. Med oss har hun ikke gått på salta veier. Vi var ute og lekte i parken i ca 20 min i går. Hun hadde ikke såra lørdag formiddag. 

Burde jeg smøre på noe eller la det være? Har vaselin, spenol og obersten potesalve. 

image.jpg

Skrevet
Akkurat nå, Snusmumrikk skrev:

Bruk potesokker en stund :)

Inne også? Vi har bare gummisokker og ser ikke for meg at det er det beste å gå med hele tida. Vi kan evt legge på en selvklebende bandasje. 

Guest Snusmumrikk
Skrevet
Akkurat nå, Tempus skrev:

Inne også? Vi har bare gummisokker og ser ikke for meg at det er det beste å gå med hele tida. Vi kan evt legge på en selvklebende bandasje. 

Nei ikke inne, bare pass på at hun ikke slikker på dem. Både gummisokker og selvklebende bandasje er for tett hvis man ikke må (som ute). Klarer hun ikke å la være å slikke, så sett på en skjerm. Evt ta på tynne menneskesokker av bommull eller hundesokker av cordura inne. Men helst bør de få luft til å gro :) Har hun løpt etter dere på ski?

Skrevet
7 minutter siden, Snusmumrikk skrev:

Nei ikke inne, bare pass på at hun ikke slikker på dem. Både gummisokker og selvklebende bandasje er for tett hvis man ikke må (som ute). Klarer hun ikke å la være å slikke, så sett på en skjerm. Evt ta på tynne menneskesokker av bommull eller hundesokker av cordura inne. Men helst bør de få luft til å gro :) Har hun løpt etter dere på ski?

Okei da lar vi det være :) Virker ikke som hu merker at hu har sår. Har ikke sett at hu har slikka noe iallefall.

Den eneste aktiviteten hu har fått med oss er de 20 minuttene med lek ute i går. Hva hu var med på fra lørdag til søndag veit jeg ikke.. Så med mindre hu kan ha fått frostskader i går så er de vel fra helga. 

Nå har vi to hunder med vonde bein. Issi har mått skjære bort en verkbyll under poten to ganger den siste uka. 

image.jpg

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg har hatt sånne sår på ene hunden min (men da på alle fire beina). Det var etter lydighetstrening på asfalt. Det gjør jeg aldri igjen med ivrig hund som skrenser rundt. Men din er kanskje ikke den typen :P

Men det spiller jo ikke så stor rolle hva det kommer av hvis det ikke kommer tilbake. Hold det rent, tørt og luftig, så gror det fort.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...