Gå til innhold
Hundesonen.no

flexib bond


Recommended Posts

Noen med erfaring,  2 stykk som er ødelagt på en måne, det ene ca 3-4 år sporadisk brukt det andre 1 år brukt ver dag. Det brukes på hund 5,5 kg. Da burde størrelse opp til 12 kg holde? Er det tråd som skall holde opp til 12 kg eller er det  selve snella? Begge båndene er det snella som sluttet å virke?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Har aldri klart å ødelegge ei flexi snelle - den eldste min er fra den gangen jeg hadde golden på begynnelsen av nittitallet. Jeg bruker type 8 meter inntil 15 kilo på alle mine, det inkluderer ett stykk belgisk fårehund, en fralle og en mellompuddel. Men mine hunder drar ikke - det er ikke trekkhundbånd liksom, mine drar ikke og de kommer på innkalling, dvs. jeg bruker ikke snella til å fiske inn hundene mine. Før jeg bruker flexi på hundene så får de lære å gå i bånd og komme på innkalling - dermed går vi tur i flexi, uten at det er press på snella. De båndene som er i daglig bruk i dag er snart 8 år gamle, og like fine - men jeg passer på at de ikke blir bløte, ruller rundt i sand osv. Dog har det blitt noen runder i grusen, og i ett og annet badevann, men de funker strålende allikevel.
Tror kanskje at det er feil bruk som gjør at dine ryker etter bare en måned altså - det eller så har du fått mandagsvarer. Mine bånd er heller ikke av de dyreste og mest fancy båndene, men ødelagt blir de ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke erfaring med ødelagt flexi og synes det virker rart at dine ryker så tidlig. Har bare hatt billigvarianter og bruker båndet en del. Kjøpte ny i fjor på grunn av at polstringen rundt tråden begynte å bli slitt etter 6 år, men det var mest kosmetisk. Min både trakk og har blitt innhanket en del i flexi på sine yngre dager, så litt skal de tåle altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lar du de ligge ikke innrullet å tørke hvis de har blitt våte? Det anbefaler produsenten hvertfall, hvis ikke kan de råtne. Og vaske de hvis det er grus på de så det ikke blir med inn i snella. Jeg skal innrømme at jeg aldri har gjort noen av delene, og vi har hatt flexibåndet vårt i 4 år. Men det kan jo hende det har noe å si ;)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har brukt 8m 50kg flexi ('ordentlig', ikke billigmerke) på 35kg hund i 4 år, og fram til hunden lærte seg flexi-manerer har hun jaggu trukket godt i den, blitt fisket inn, og løpt av gårde og møtt enden brått, i sele.. [emoji15] Men jeg ruller alltid snora helt ut og lar den tørke når den har blitt våt/fuktig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...