Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mitt "hemmelige våpen" er å bygge opp lekelyst hos hunden. Jeg har gjort det ved å ha intense drakamper, mye bevegelse i selve leken og la hunden vinne for det meste mens intensiteten dens er på topp. Jeg prøver på denne måten å bygge hundens selvtillit og forventning. Når jeg har oppnådd ønsket intensitet så holder vi på en kort stund og så avslutter jeg når hunden er der jeg ønsker den. I begynnelsen holder det med korte økter. Når hundene mine først har "lært" seg å leke, så spiller det en veldig liten rolle hva vi faktisk leker med. 

  • Like 3
  • 2 months later...
Skrevet

Min hund trigger på store leker og hennes favoritt er en snøspade beregnet til å ha i bilen. Nå er den kun egnet til hjemmebruk men hvis jeg vil kjøre superbelønning på henne "borte" som i rundering eller lp-trening er det denne i lang snor hun elsker  http://www.gappaynorge.no/products/bitepute 
Hun liker litt røff lek og det er lettest å få til med litt store leker

Skrevet

Nå er valpen her bare straks 6 mnd,så alt jeg gjør i lek er jo kult syntes han.  Men favoritt leken hans er drakamp med en sånn kaninbamse fille med pipe lyd fra biltema til 29 kr. 

 

49139.jpeg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...