Gå til innhold
Hundesonen.no

Kommando til avstand?


Lunatic
 Share

Recommended Posts

Har dere noen tips til hva jeg kan bruke som kommando til sitt og stå i avstandskommando-øvelsen?

Jeg har vært dum fra starten av, og har derfor ikke skilt mellom sitt i hverdagen og sitt i konkurranse. Den er generelt ganske dårlig, så jeg har nå begynt å lære inn avstand helt på nytt, med låste frambein. Problemet er at jeg har "brukt opp" stå (skal brukes til innkalling og stå under marsj), fram (freestyle), bak og opp. Jeg kommer ikke på flere kommandoer som gir nogenlunde mening :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stå er ikke så vanskelig å bytte ut, jeg har ikke trent inn kommando på innkalling m stå enda, så det er ikke så stort problem. @Nathalie98 sitt forslag om stopp eller holdt var fint!

Det er også sitten som er verst. Den vil jeg helst ha deling på. Men så har jeg ingen kommandoer igjen som gir mening.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 minutter siden, Lunatic skrev:

Stå er ikke så vanskelig å bytte ut, jeg har ikke trent inn kommando på innkalling m stå enda, så det er ikke så stort problem. @Nathalie98 sitt forslag om stopp eller holdt var fint!

Det er også sitten som er verst. Den vil jeg helst ha deling på. Men så har jeg ingen kommandoer igjen som gir mening.

Om det gir mening eller ikke, rumpen skal jo ned, så hva med ned?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

18 minutter siden, Nathalie98 skrev:

Om det gir mening eller ikke, rumpen skal jo ned, så hva med ned?

Lurt! Jeg har "gå ned" som inne kommando for å gå ned fra sofa o.l., men ned kan nok likevel fungere. Elleeeer så kan man si det med dobbel d. Nedd. Kan fungere det og. Det gir i hvert fall mening :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I avstanden så bruker jeg sitt, dekk og opp.

Du kan jo bruke "fram" om du skal bytte til låste framben. Og eventuelt hjelpe til med Fram-sitt og siden mange hunder er flinkere på å lære seg settingen framfor kommandoordene så kan du sikkert gå tilbake til sitt når det er innlært :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men altså, det trenger jo ikke gi mening så lenge du husker det? :P Du kan jo bruke "kambombala" for den del, jeg har masse rare kommandoer :D  Jeg personlig var veldig fan av "rumpe" og skal helt klart begynne å bruke den på noe :aww: Hva med "seine" (sitt på tysk) eller  "uning" (sitt på usbesisk)?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 timer siden, AussieAllTheWay skrev:

I avstanden så bruker jeg sitt, dekk og opp.

Du kan jo bruke "fram" om du skal bytte til låste framben. Og eventuelt hjelpe til med Fram-sitt og siden mange hunder er flinkere på å lære seg settingen framfor kommandoordene så kan du sikkert gå tilbake til sitt når det er innlært :D 

Fram har jeg allerede som en freestyle-kommando! Synes akkurat den sitten er vanskelig å finne en god kommando til :P 
 

10 timer siden, Alvira skrev:

Men altså, det trenger jo ikke gi mening så lenge du husker det? :P Du kan jo bruke "kambombala" for den del, jeg har masse rare kommandoer :D  Jeg personlig var veldig fan av "rumpe" og skal helt klart begynne å bruke den på noe :aww: Hva med "seine" (sitt på tysk) eller  "uning" (sitt på usbesisk)?

Nei nei, det er jeg helt klar over! Jeg kunne jo brukt eple, dure og pære liksom, men altså, mine konkurransenerver er grusomme :P Jeg må liksom ha noe som gir mening, så jeg faktisk har sjans til å huske det.

 

 

10 timer siden, soelvd skrev:

Sitt-stå: Hopp

Stå-sitt: Bak

Dekk-stå: Opp

Stå-dekk: Ned

Sitt-dekk: Dekk

Dekk-sitt: Bak

 

Jeg har surra meg godt inn i det med kommandoer :P Det er jo ett fett hva du sier, egentlig :) 

Å herreguuuud :lol::lol: Aldri i verden om jeg hadde husket det der!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...