Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tibben som rase skal jo bære halen i en høyt ansatt krøll over ryggen. Det skal være slik fra valpene er små, og forrige valpen vår gjorde det hele tiden. Uno derimot har aldri krølla halen. Han har et rikt halespråk og bærer halen høyt med tuppen rettet fremover når han er ivrig men den er på ingen måte krøllet over ryggen.

Hva kan være årsaken til at denne mangler? Medfødt, skade eller mistrivsel?

Legger ved to elendige videoer for å vise forskjellen:

http://vid1378.photobucket.com/albums/ah90/Sofia_Davis/IMG_0306_zpsvnhakdrv.mp4

http://vid1378.photobucket.com/albums/ah90/Sofia_Davis/IMG_0572_zpsducw4w1z.mp4

 

Noen som har hatt erfaring med dette?

Skrevet

Linkene virker ikke. Hvis du legger inn den rene URL'en, altså kopierer adressa fra adresselinja øverst når du er inne på videoen, limer den inn her og trykker enter to ganger, så skal videoene komme direkte opp i innlegget ditt. I teorien, i hvert fall ;) 

 

 

 

 

Skrevet
24 minutter siden, Lene_S skrev:

Linkene virker ikke. Hvis du legger inn den rene URL'en, altså kopierer adressa fra adresselinja øverst når du er inne på videoen, limer den inn her og trykker enter to ganger, så skal videoene komme direkte opp i innlegget ditt. I teorien, i hvert fall ;) 

 

 

 

 

Funker de nå?

Skrevet

Halestilling går delvis i arv på min rase ihvertfall. Men mange har litt "løsere" hale som unghunder, også kommer de opp igjen etterhvert. På min rase gjenspeiler også halen humøret, så det og påvirker. Litt "lave" hunder, spesielt tisper har lettere for å slippe halen, mens andre er mer "hipp hurra verden" og har halen oftere over ryggen. Og har hunden vondt noen plass slipper den jo og lettere halen. Men stort sett har det med bygningen å gjøre, altså arv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...