Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tibben som rase skal jo bære halen i en høyt ansatt krøll over ryggen. Det skal være slik fra valpene er små, og forrige valpen vår gjorde det hele tiden. Uno derimot har aldri krølla halen. Han har et rikt halespråk og bærer halen høyt med tuppen rettet fremover når han er ivrig men den er på ingen måte krøllet over ryggen.

Hva kan være årsaken til at denne mangler? Medfødt, skade eller mistrivsel?

Legger ved to elendige videoer for å vise forskjellen:

http://vid1378.photobucket.com/albums/ah90/Sofia_Davis/IMG_0306_zpsvnhakdrv.mp4

http://vid1378.photobucket.com/albums/ah90/Sofia_Davis/IMG_0572_zpsducw4w1z.mp4

 

Noen som har hatt erfaring med dette?

Skrevet

Linkene virker ikke. Hvis du legger inn den rene URL'en, altså kopierer adressa fra adresselinja øverst når du er inne på videoen, limer den inn her og trykker enter to ganger, så skal videoene komme direkte opp i innlegget ditt. I teorien, i hvert fall ;) 

 

 

 

 

Skrevet
24 minutter siden, Lene_S skrev:

Linkene virker ikke. Hvis du legger inn den rene URL'en, altså kopierer adressa fra adresselinja øverst når du er inne på videoen, limer den inn her og trykker enter to ganger, så skal videoene komme direkte opp i innlegget ditt. I teorien, i hvert fall ;) 

 

 

 

 

Funker de nå?

Skrevet

Halestilling går delvis i arv på min rase ihvertfall. Men mange har litt "løsere" hale som unghunder, også kommer de opp igjen etterhvert. På min rase gjenspeiler også halen humøret, så det og påvirker. Litt "lave" hunder, spesielt tisper har lettere for å slippe halen, mens andre er mer "hipp hurra verden" og har halen oftere over ryggen. Og har hunden vondt noen plass slipper den jo og lettere halen. Men stort sett har det med bygningen å gjøre, altså arv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...