Gå til innhold
Hundesonen.no

Dyreparken i Kristiansand har mistet panda


Gjest
 Share

Recommended Posts

http://www.nrk.no/sorlandet/rod-panda-pa-rommen-1.12709411

 

– Vi tror at han fortsatt kan være i parken, muligens oppe i et tre, men han kan også ha gått langt, mener Rolf Arne Ølberg som er veterinær i Dyreparken i Kristiansand.

Den røde pandaen er drøye fem kilo, og betydelig mindre enn sin svarte og hvite navnebror.

 

---

Stakkars dyr, stresset og skremt og bortkommen i en fremmed fauna. Nok et bevis på at dyreparker ikke er et bra sted for dyr å være.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åssen klarer man å rote bort en panda? 

Forøvrig helt enig i at dyrehager av denne sorten ikke er bra. Pandaer, løver, zebraer og lignende har ingenting i Norge å gjøre, men om man så skal slepe dem opp hit i nord, så finnes det langt bedre måter å vise dem frem på enn å putte dem i bur eller små innhegninger. F.eks. slik som Løveparken i Danmark er lagt opp, eller andre der dyrenes vel går foran publikumsvennligheten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå holder Rødpanda til i kaldt klima da, så klimaet er vel ikke problemet for akkurat denne arten. Men de tilhører et område med ganske annen flora, og siden de spiser mest planter så er det vel først og fremst floraen som byr på problemer.  

Håper de finner ham i godt behold.  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...