Gå til innhold
Hundesonen.no

Lagermiddallergi


Gjest
 Share

Recommended Posts

Eldstemann her er allergisk mot det meste. Hun blir dusjet jevnlig, senga er av glatt stoff som er lett å rengjøre, fôret blir fryst og tatt opp bare for noen dager av gangen.

Utenom det er det ikke mye vi gjør. Hun får vaksiner hver måned, men det er først og fremst for alle de andre allergiene.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hjelper IKKE å bare fryse mat der midden alt er altså. Hunder reagerer jo ikke på levende midd bare, de dør jo veldig fort ved fortæring uansett. Ved lagermiddallergi skal man altså fôre rått, annet ferskfôr som etc Norwegian Polar, boksemat eller hjemmelaget. All tørr mat oppbevart i romtemp er no-go. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan det være at hunden reagerer på flere middtyper. Lagermidd er jo i slekt med husstøvmidd,edderkopper og skaumenn. ellers så jeg en forbedring på snuppa jeg hadde som hadde lagermidd,husstøvmidd,edderkopper,skaumann og laks allergi med å fore på vom og hundemat uten fisk. Tilsatte seloljen dems i maten

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...