Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sidan eg absolutt hatar og gå på skojakt, og i bunn og grunn ikkje har peiling, søker eg hjelp her :)

Er på utkikk etter eit par gode vintersko som held greit på varmen, og som tåler vestlandsvær med våte og slapsete dagar, utan at dei blir våte gjennom. Helst sko som ikkje kostar flesk (under 2000,-)

Har sett litt på Salomon Madawaska GTX vintersko og Merrell Polarand 6 hikingsko. I følge mamma er Salomon eit bedre valg av dei to, pga. GoreTex, men eg har ingen aning. Har dog god erfaring med salomon tursko, som eg brukar dagleg, null erfaring med Merrell. Nokon som muligens har erfaring med desse? :) 

Skrevet

Ikke erfaring med akkurat de modellene, men jeg er mer fornøyd med mine salomon sko en merellene. Sistnevnte har blitt nedgradert til stallsko som bare blir brukt på de absolutt kaldeste dagene. De er veldig gode, men passer ikke helt for meg å gå med over lengre tid på grunn av ett ødelagt kne :) Salomonene er snart utslitte og tror faktisk aldri jeg har blitt skikkelig våt igjennom av de. Det er en eldre modell med GTX. Kommer til å kjøpe nye salomon hvis jeg ikke finner noe som passer bedre.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg vil tro de to er ganske like. Merrell har ikke goretex, men den har membran den også, bare av et annet merke :) Og sånn alt i alt ser de ganske like ut. Fordel med merrellskoene, etter min mening, er at mer av skoen er lær. Det tåler mer, både av skader/slitasje og fukt. Men hvordan de to er å ha på å sånt vet jeg ikke. 

Skrevet
22 timer siden, Malamuten skrev:

Jeg vil tro de to er ganske like. Merrell har ikke goretex, men den har membran den også, bare av et annet merke :) Og sånn alt i alt ser de ganske like ut. Fordel med merrellskoene, etter min mening, er at mer av skoen er lær. Det tåler mer, både av skader/slitasje og fukt. Men hvordan de to er å ha på å sånt vet jeg ikke. 

Men Merrell skoa treng vel meir pussing og smøring pga. lær? :)
Kanskje eg burde reise nedom ein skobutikk og sjå om dei har skoa, så eg får prøvd dei på. 

Skrevet
55 minutter siden, Bellare skrev:

Men Merrell skoa treng vel meir pussing og smøring pga. lær? :)
Kanskje eg burde reise nedom ein skobutikk og sjå om dei har skoa, så eg får prøvd dei på. 

Jeg synes ihvertfall lær er mye lettere å holde rent enn tekstil (som gjerne trekker ting til seg inn i stoffet) og goretex textil må impregneres ofte(etter hver tur om du går mye/langt) for å holde tette, mens lær er tett uansett, men må smøres et par ganger år år, ellers vedlikeholdsfritt.

Skrevet

Tekstilskoene jeg har kjøpt har bare vart et år hos meg før de har begynt å ta inn vann. Jeg er litt for lat til å rengjøre de hver dag også da, det skal sies. Går man i skog/myr/terreng så trengs det mye rengjøring og impregnering for å holde de tette. Jeg kommer til å kjøpe meg i lær neste gang, særlig nå som jeg bor på vestlandet :P 

Skrevet

Heller litt mot Merrell skoa, sjølv om dei ikkje har like god støtte/form under foten som Salomon. Fikk prøve eit par joggesko mamma hadde i Merrell, så er vel mulig vinterskoa har litt anna såle? *krysse fingra* :P 

Er det evt. andre merker/vintersko enn desse som kan anbefalast? Mens eg ventar på at Merrell skoa skal komme inn igjen på lager :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...