Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen,

Valpen vår kommer hjem til oss på fredagen og det meste står klart, det er bare én sak vi er usikker på.

Vi bor nemlig i en leilighet i huset til svigermora mi, og de to delene av huset er skilt med en vanlig dør. Oppe hos hun bor det ei veldig snill og glad Flatcoat-tispe som vi av og til passer på når matmor er borte. Vi bruker også å ha døren åpen slik at hun kan komme ned å besøke oss når hun vil.

Når valpen kommer skal vi ha døren lukket en stund, slik at den har tid å bli vant til det nye hjemmet sitt. Vi har tenkt at vi skal heller gå opp til svigermor med valpen i begynnelsen, og at hun får møte Flatten der. Da vil vi komme inn gjennom husdøra og hun får møte valpen som "besøk" i sitt hus i begynnelsen, som kanskje er litt bedre (vi vet at hun er glad i alt og alle egentlig, og liker å få hundebesøk).

Det vi lurer på er da:

- Hvor mye tid bør vi gi valpen før vi går på besøk (eller for den saks skyld, før hun får møte masse andre hunder hos venner eller i parken, blir det bare avhenging av hvor fort hun blir komfortabel med bilkjøring?)

- Hvor lenge bør vi vente før Flatten skal få komme på besøk nede hos oss igjen? Valpen skal jo skjønne at det er hennes hjem, og det skal Flatten selvfølgelig også.

Kanskje noen har noen idéer, eller vi kanskje overtenker hele greia litt óg [emoji14]

Skrevet

Da jeg hadde to så introduserte jeg den eldste for valpen allerede da jeg hentet valpen. Dette for da slipper valpen å være alene.

Å storme rundt til parker hadde jeg vært mer skeptisk til. dette fordi der er det hunder som er flinke med valper og hunder som er stikk motsatt. Det er ikke alltid eier vet hva som er hva

Skrevet

Er bare litt bekymret at alt av valpeting plutselig har Flatten sitt navn på seg, liksom :D derfor lurte vi om vi heller skulle vente noen dager? Har selvfølgelig ingenting imot det at dem får møte med én gang, hvis dere mener det blir bedre.

Hun eldste er som sagt veldig glad og snill, men kan være litt i overkant begeistret ;-) men det er jo bare å passe på, selvfølgelig.

Til parken hadde vi lyst å ta hun både i "småhundtimene" mens hun fortsatt er liten, og også til de vanlige tidene der det er alt mulig av hunder. Men selvfølgelig må man spørre eiere om alle som er der er glad i valper og dem kan jo få lukte på hverandre før vi i det hele tatt går inn i området (parken her er mer et inngjerdet område på størrelse med en hage).

Sent from my Lenovo A7600-F using Tapatalk

Skrevet

Jeg ville bare latt valpen hilse på flatten fra dag 1 av, alt som skal bli en del av hverdagen for en valp, ville jeg ha utsatt den for med en gang :) Mine valper har vel aldri vært hjemme hos meg de første nettene en gang, pga jeg alltid passer andre dyr hos andre eller skal på telttur osv, er liksom alltid noe som kræsjer :P men ingen hunder her har tatt skade av det :) så bare la hverdagen deres gå som vanlig, og heller begrense det om valpen aldri får hvile pga den andre hunden, men helt ærlig tror jeg det går helt fint jeg :) 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...