Gå til innhold
Hundesonen.no

lufte hund/aktiviteter i Skien/Grenland område


Recommended Posts

Skrevet

Hei

Leter etter egnet område i Skien/Grenland hvor jeg kan slippe hunden løs, eller annen form for aktivering/trening. Masse energi i hunden og hun elsker å løpe, hunden trenger fortsatt trening til inkalling så helst område hvor det er lite folk. Det er vår første hund, nå 1 år gammel Schapendoes tispe, går helt greit med andre hunder og utrolig glad i folk.

Noen som vet eller har anbefalninger?

 

Skrevet

Hundesletta oppe ved Flåtten i Porsgrunn har stort område de kan løpe på :) Også har du jo Luksefjell-området. Oppe ved Crossbanen (ca 1,5 mil) er det mange turmuligheter. Veier som går overalt omentrent. Og ikke så veldig mye besøkt av andre :)

Sent fra min SM-N9005 via Tapatalk

Guest lijenta
Skrevet

I gamledager var det noe oppe på Gulseth også har det vært snakk om et område oppe på Geitryggen skulle bli lufte område men vet ikke om det har blitt noe av det.

Skrevet

Bor på Åfoss, så Geiteryggen hadde vært en grei område. Hørt noe om det er lufteområde mot Solum kirke. Kanskje noen som vet hvor det er?

Guest lijenta
Skrevet

Bor på Åfoss, så Geiteryggen hadde vært en grei område. Hørt noe om det er lufteområde mot Solum kirke. Kanskje noen som vet hvor det er?

Spanielbua het et sted i gamle dager. Vet ikke hvilken aktivitet som er der nå. Men det er inn vegen til Solum Kirke også ta første til venstre hvis du kommer fra Geitryggen sida

Skrevet

Stemmer at spanielklubben har et inngjerdet område ved Solum (på venstre side rett før kirka om du kommer fra Skien), men der ville jeg sjekka hjemmesida først, sånn at det ikke plutselig er kurs eller noe der oppe. :) Ellers er det jo hundeparken på Gulset, hvis man liker sånt. Den er jo like ved parkeringa til Åletjern. 

Guest lijenta
Skrevet

Virker som spanielfolkene har flyttet ut og Telemark agillity og lydighet har flyttet inn på samme plassen

Skrevet

Jeg har ikke personlig vært der, men kjenner ei som har utdanna seg der, og hun er kjempefornøyd. Tror @L8 L er der av og til? Har inntrykk av at det er veldig ålreit, ihvertfall. :) 

Jeg anbefaler dem på det sterkeste! Svømmetrening er gull, ikke mange andre steder i nærheten man kan gjøre det heller.

Hyggelige er de også, bare å ringe :)

Skrevet

Jeg anbefaler dem på det sterkeste! Svømmetrening er gull, ikke mange andre steder i nærheten man kan gjøre det heller.

Hyggelige er de også, bare å ringe :)

Hvordan er prisene? Kunne jo vært noe å vurdere å ta de med på en og annen gang kanskje. Hm...

Guest lijenta
Skrevet

Hvordan er prisene? Kunne jo vært noe å vurdere å ta de med på en og annen gang kanskje. Hm...

Husker ikke prisen nå men billigst var en tre måneders sak med svømming en gang i uka. Men ta kontakt med dem

Skrevet

Hvordan er prisene? Kunne jo vært noe å vurdere å ta de med på en og annen gang kanskje. Hm...

Det beste er å ringe (jeg husker ikke prisene i hodet) , men som Lijenta skriver under så har de noe som de kaller for svømmeklubben som nok er det gunstigste tilbudet  :)

  • Like 1
Skrevet

Skal dit om ikke alt for lenge, tror det er snak om klippekort på 2000 NOK for 10 klipp i bassenget på 30 min. Kommer nok tilbake på dette når jeg har vært der.

  • Like 1
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...