Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Guest Yellow
Skrevet
11 minutter siden, Ozzy skrev:

Blir sitat problemene på mobil/nettbrett fikset snart? Utrolig irriterende. 

Aldri hatt problemer med å fjerne det selv, bruker iPad. Nå er det derimot enda enklere å fjerne hos meg. 

Skrevet
25 minutter siden, Yellow skrev:

Aldri hatt problemer med å fjerne det selv, bruker iPad. Nå er det derimot enda enklere å fjerne hos meg. 

Virker som som en del har problemer med å fjerne sitater.  Jeg har ikke iPad heller. :)  

Skrevet

Hos meg varierer det om det går an å fjerne eller ikke på iphone (har ikke ipad), iblant må jeg prøve i noen omganger, andre ganger får jeg det til på vanlig vis, bare ved å trykke backspace evt markere alt også fjerne.

EDIT: testa nå med iphone/safari, null stress å fjerne quoten med bare backspace nå ihvertfall. Testet både å fjerne quoten med en gang og med å gå inn og ut av litt tråder, og det gikk fint hver gang, yay :D Så bra har det ikke funka før. Har du nyeste oppdateretinger på plass etc @Ozzy? Iphone 5S og alt er oppdatert her ihvertfall.

  • Like 1
Skrevet

@Ozzy forumet bruker lokal lagring for å lagre "kladder", slik at du skal slippe å måtte skrive alt på nytt om du navigerer deg bort eller liknende. 

Det ser ut til å være flere som har dette problemet, men jeg tror at majoriteten av problemet ligger på den lokale enhet. Mellomlagringen slettes ikke  

Jeg klarer ikke å reprodusere feilen. Det samme gjelder @Aslan. Jeg sitter også på Apple produkter. 

Det du kan gjøre er å klikke på source knappen i Editoren, for så å slette alt. Den raskeste måten er å "markere alt" og så viske ut :)

Skrevet

Der fikk jeg quotefeilen en gang. Hvis jeg på et vis har backspaca "feil" slik at jeg ikke får skrivemarkør utenfor quoten, bare inni, så klarer jeg ikke fjerne quoten uten masse styr. Må gjerne frem og tilbake og prøve flere ganger, gikk tilslutt da før jeg fikk til å få markøren rett plass. Fortsatt Apple-produkt her.

Skrevet

Dette er jo bare en filleting, men noen ganger funker det ikke å dele opp en quote i flere. Sist jeg prøvde ved å bruke enter, så fikk jeg bare flere avsnitt. Noen ganger funker det, andre ganger ikke. På PC.

  • 1 month later...
Guest Yellow
Skrevet

Masse varsler jeg ikke får selv om jeg har huket av at jeg vil ha varsling på alt (her og ikke mail). 

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...