Gå til innhold
Hundesonen.no

Garn selges!


Mari
 Share

Recommended Posts

Må. Redusere. Garnmengden.

To 100 grams hesper Ella Rae Lace Merino. Ren superwash merino med 200 pr 100 gram. 200 kr pluss porto. :)

SOLGT

11701087_10152961098982231_1108347294021

To 100 grams hesper Ella Rae Lace Merino. Ren superwash merino med 200 pr 100 gram. 200 kr pluss porto :)

11011901_10152961102102231_1337191675456

To 100 grams hesper Manos del Uruguay Wool Clasica. Ren ull med 126 meter pr 100 gram. 150 kr pluss porto.

11817061_10152961105497231_2080025489500

1 hespe Tanis Fiber Arts Blue Label i colorway Orchid. Dette er klubbgarn fra garnklubben 2014. 80% merino 20% nylon og 385 meter på 113 gram (hespen veier 126 gram ). 150 kr pluss porto.

SOLGT

11800449_10152961109657231_5535837374332

Seks nøster Superkid. 25 gram og 230 meter på hvert. Veldig rødt, ikke rosa slik det ser ut på et av bildene. 50% kid mohair 50% nylon. 150 kr pluss porto.

Dette kjøpte jeg for å bruke som substitutt til Pickles Silk Mohair og tror det hadde fungert bra. Men prosjektet ble aldri noe av.

11800139_10152961114072231_1109827123216

11781845_10152961114012231_1243029787599

11755220_10152961114057231_3083826062850

2 hesper Yarn Loft Superwash worsted i “Slate”. Ren merino. 200 meter pr 100 gram.

SOLGT

20162353148_1edcd95579_k.jpg

20341872922_65b99d207b_k.jpg

Om du kjøper mer enn en ting så kan du

ENTEN

velge om du vil ha med 69 gram med Pickles Angora i Perlemor. Du må rekke opp halsen jeg har begynt på selv, og merk at garnet er surret opp i baller.

Jeg nyser som f av det og får det bare ikke til, så nå er jeg sur på det og det fortjener et godt hjem. Merk, garnet er supermykt, men det røyter endel.

20350367455_6b004c6d33_c.jpg

Gammelt bilde fra da det var på nøster.

10067717016_bfcd4ed28f_c_medium2.jpg

ELLER jeg er med på å spleise på frakta.

Vær så snill kjøp. Om prisene virker ville, bare si fra. Jeg vil ikke være urimelig. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her var det mye fint... nå strikker jeg ikke selv, men jeg kan jo alltids få mamma eller lillesøster til å strikke til meg. :P

Men 200g er ganske lite? Er det nok til en jakke/genser tro? Isåfall er jeg interessert i Ella Rae Lace Merino, den med blått.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her var det mye fint... nå strikker jeg ikke selv, men jeg kan jo alltids få mamma eller lillesøster til å strikke til meg. :P

Men 200g er ganske lite? Er det nok til en jakke/genser tro? Isåfall er jeg interessert i Ella Rae Lace Merino, den med blått.

Nei, ikke på noen måte nok til en genser dessverre. Det er nok til et skjerf, sjal eller en større hals. Evt et sett med lue og votter. Med riktig oppskrift lue, pulsvanter og sokker kanskje. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, ikke på noen måte nok til en genser dessverre. Det er nok til et skjerf, sjal eller en større hals. Evt et sett med lue og votter. Med riktig oppskrift lue, pulsvanter og sokker kanskje. :)

Hm, alt det der har jeg alt for mye av fra før. :/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig fint garn, jeg aner bare ikke hva jeg skal strikke og ingen motivasjon for tiden :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Da kjøper du det rosa Tanis garnet og så strikker du denne til tøysetøsa di

PK-lowtide-02_medium.jpg

Evt bruker du garnet til oppskriften som er skrevet spesifikt for det garnet i den fargen (oppskriften følger med garnet ;) )

Se så vakkert det blir strikket opp!

IMG_9263_medium2.JPG

ÅÅÅÅ... Jeg vil veldig gjerne ha Ella Rae Lace Merino - den øverste, og Yarn Loft Superwash (hva er prisen på det?) :)

Jeg tenkte 300 for Yarn Loft? Men spleiser på porto som sagt, evt er angora garnet ditt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenkte 300 for Yarn Loft? Men spleiser på porto som sagt, evt er angora garnet ditt!

Du trenger verken å styre med porto eller angoragarnet (er nok fare for litt kløe i nesa med det..), men da tar jeg de garna :) Jeg sender deg en PM med adressa mi.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du trenger verken å styre med porto eller angoragarnet (er nok fare for litt kløe i nesa med det..), men da tar jeg de garna :) Jeg sender deg en PM med adressa mi.

Wee! :)

Hvis ingen andre har tinget Tanis-garnet i rosa vil jeg gjerne ha det :drool:

Det er ledig. Og nyydelig! Vi du ha sokkeoppskriften (i Tanis garnklubb så får man alltid med en oppskrift som er skrevet for garnet) også?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da kjøper du det rosa Tanis garnet og så strikker du denne til tøysetøsa di

 

Postet bilde

 

Evt bruker du garnet til oppskriften som er skrevet spesifikt for det garnet i den fargen (oppskriften følger med garnet ;) )

Se så vakkert det blir strikket opp! 

Postet bilde

 

Jeg tenkte 300 for Yarn Loft? Men spleiser på porto som sagt, evt er angora garnet ditt! 

Tar du den svære dunken med garn som jeg har til overs da eller? :lol::P

I morgen, evt over helga, skal det bli opprydding her også! Kanskje motivasjonen kjem når jeg ser hva jeg har.....?

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
    • Da har vi fått oss en reell frykt. Viser seg at tøffeste, tryggeste lille Edeward er som Mr.T når det kommer til trapper. Tror han fikk vondt i en klo da vi skulle opp trappen til veterinæren. Den forserte vi ved at jeg praktisk talt stod over han og løftet labbene hans en og en trinn for trinn. Han nektet gå selv, men var ok med å gjøre det sånn, hele trappen. Stoler på meg, men ikke sine egne bein.  Nå tenkte jeg det skulle være annerledes med en ny trapp som ser litt annerledes ut, på et annet sted, i annet lys, men nei. Ikke engang Nom Noms fristet nok til å våge gå et eneste trinn av den trappen med bakbeina.  Vurderer om Nom Noms er verdt det: Prøver snakke meg til fornuft. Det må vel finnes en annen måte? Muttern prøver friste med "kjepp". Dette ble pinlig fordi det er folk rundt, vi er på Tiller - Trondheims Grorud - og det ryktes at det kan være risikabelt å flagge blasfemiske avvik her på kveldstid etter mørkets frembrudd. Er det ikke provoserende nok å være svart hund om vi ikke skal gå rundt og vise at han liker å sutte på "kjepp" også?  — Virkelig, muttern! Dette vil jeg ikke være med på! Jevngodt med å brenne en Koran her. Du er sinnsyk!  Så han ble båret opp, som den lille babyen han er. Mindre pinlig. Fikk ham til å gå de siste tre trinnene selv. Prøver øke til fire-fem neste gang, uten å vifte med en diger "kjepp" så alle kan se det.  Han er i full sving med å fortære den nå, mulig for å prøve sikre seg mot flere sånne flauser ^^  
    • Avledning, og innlæring av alternativ adferd. "Hysj, gå og legg deg" fungerer bare HVIS hunden har lært og KAN oppgaven. Hvordan jeg ville gått fram avhengger veldig både av rase og individ. Men jeg ville ikke skjermet valpen for det som skjer rundt, den må jo bli vant til normale forstyrrelser. Hvis det er en rase med tendens til varsling så ville jeg nok sørget for å trekke for gardinene og ha på radio ved alenetreningen, så forstyrrelser utenfor blir mindre tydelige. I mange tilfeller ville jeg nok belønnet veldig raskt etter første bjeff, og deretter avbrutt/avledet, og lært inn alternativ adferd. Det er helt greit med et bjeff eller to for å si fra, og så komme til meg. Men hvis det er en bjefferase som varsler så skal man være ganske forsiktig for å ikke forsterke adferden. Det aller viktigste er å selv slappe av og ikke være så opptatt av det rundt. Det er ikke sikkert hunden reagerer i det hele tatt, og da trenger den ihvertfall ikke å lære det av eieren. Hvis det kommer et bjeff eller to på noe fra en valp ville jeg sagt "ja, ok", og så funnet på noe annet med valpen. En valp som får miljøtrening ute og oppdage masse lyder og omgivelser vil også være tryggere hjemme, mener jeg. Jeg kan anbefale boken Hverdagslydighet fra valp til voksen av Arne Aarrestad og Siri Linnerud Riber, den tar også for seg vanlige utfordringer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...