Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Tenkte det var påtide å få lagt ut bilder av hundene mine å starter med den yngste damen :)

Nova er en blanding mellom boerboel og rottweiler på sitt 2 år. Snill lita dame som elsker alle som gidder å leke med henne :D Hun elsker å jobbe og er med på det meste som er gøy!

Mistenkelig lik en rhodesian ridgeback og energien til en boxer :huh:

Vi holder på å jobbe med passering av andre hunder, da hun blir så ivrig på å hilse at hun er blitt fryktaggresiv mot andre hunder når hun går i bånd :blink: men ellers ei vakkerdame med mye glimt i øyet sitt :ahappy:

post-13276-0-22136500-1438258075_thumb.j

Nova var med på fisketur, hun sitter å venter på at det skal komme noe spennende opp fra havet :icon_redface:

post-13276-0-32951700-1438258403_thumb.j

Nova med i stallen :ahappy:

post-13276-0-64612200-1438258637_thumb.j

Å her spooner hun med kompisen sin som var på besøk :rofl: Her var hun rundt 1,5 år.

post-13276-0-00130400-1438258800_thumb.j

  • Like 6
Skrevet

Kjempe fin hund :)

(hun er neppe fryktaggressiv når hun er glad i alt og alle, men iver/stress kan gi akkurat samme utfall med utagering osv i passeringer Det går seg nok til med litt trening :). )

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk! Utageringen er bare i bånd, men som er ganske ille når hun setter i gang. Hun brøler og blokkerer alle lyder og berøringer. Så vi har endel å jobbe med, men vi jobber konstant med det ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...