Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jatzy har fått en mystisk klump i mellom tærne på ene fremlabben. Den klør, ikke, men hun får vondt når vi tar på den. Hun halter ikke. I går var vi hos veterinæren, og de ante ikke hva det kunne være. Det kunne være alt fra en vorte, til en infeksjon til en svulvst, så de satte henne på antibiotika, og er den ikke borte nåre kuren er ferdig, skal den nok fjernes kirurgisk siden hun har vondt i den.

11208633_10153360599440091_7902867510404

Noen som vet hva dette er? Furunkolose er liksom det jeg tenker, men det er ikke hovet mellom de andre tærne, og det er heller ingen blemmer.


11822318_10153360591395091_5642496115157

11696011_10153360591575091_7522575625174

Guest lijenta
Skrevet

Nå tipper jeg men et sår eller etter en skaumann. Det er jo noe svart på toppen av hevelsen

Skrevet

Nå tipper jeg men et sår eller etter en skaumann. Det er jo noe svart på toppen av hevelsen

Det svarte er en sårskorpe, den pilla veterinæren av i går for å se om det var noe værke inni der som skulle ut. Det eneste som kom ut var frisk blod uten noe verk, selvom vi forsøkte å klemme litt på den for å se.

Hun har fått Bravecto, om det er nevneverdig.

Skrevet

Stukket seg på noe, fått et lite fremmedlegeme inn i huden? Da gjør det vondt ved berøring.

Skrevet

Sist jeg så hund med lignende, var det en godartet svulst. Ble fjernet 2 ganger, da den kom tilbake etter første forsøk.

Han haltet ikke med svulsten i starten (men etterhvert, da den vokste).

Skrevet

Det ser helt likt ut i dag. Kan et stikk være hovent så lenge ?

Sent fra min LG-D855 via Tapatalk

Hvis der sitter et fremmedlegeme i, så ja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...