Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3166675/The-puppy-passport-scam-exposes-UK-risk-rabies-outbreak-Crooked-Eastern-European-vets-duping-dog-lovers-believing-buying-vaccinated-animals.html

"Mitzi’s case is particularly extraordinary as the ‘dog’ was in fact a stuffed toy bought for £8.99 from Toys R Us.

It went unexamined through controls because its pet passport number and microchip number matched – though both were as fake as the dog."

Guest lijenta
Skrevet

Hehe kan ikke annet enn å le heller da. Ingen av myndighetene oppdager at det er en lekehund og ingen ekte. Men hva kan myndighetene gjøre, så lenge papirene er i orden og chip stemmer med papirene

Skrevet

Hehe kan ikke annet enn å le heller da. Ingen av myndighetene oppdager at det er en lekehund og ingen ekte. Men hva kan myndighetene gjøre, så lenge papirene er i orden og chip stemmer med papirene

Kontrollør skal vel i prinsippet se og scanne hunden, ikke bare buret?

Guest lijenta
Skrevet

Kontrollør skal vel i prinsippet se og scanne hunden, ikke bare buret?

hmm det må sjekkes, om det bare er papirer og chip eller om en også skal se dyret

Sjekket bare den Norske og der står det du skal vise fram dyr og Dokumentasjon for Tollvesenet. Regner med at Strobritania her noe av det samme

Skrevet

Forbanna godt poeng i kommentarseksjonen...

"Can't believe people are importing dogs from other countries when there are thousands of unwanted ones in UK already! Shouldn't be allowed."

Det er så vanvittig mange uønskede hunder i England, RSPCA har sine hender fulle året rundt. Det er ikke som i Norge hvor man tror man er ekstra snill om man importerer en gaterumener. Der er det tusenvis av hunder som trenger hjelp. Og allikevel skal man importere dritt fra østblokklandene.... hva er det med mennesker, f*** så frustrert jeg blir.

142f4fcb6dc43b29fcb16413f486f5bfa916b528

Skrevet

Helt enig med @Kangerlussuaq, både hva gjelder Norge og England. Hva med å hjelpe en shelter dog/omplasseringshund i stedet, der den faktisk finnes?

Når jeg kom hjem fra Paris med knertis, så stakk tolleren chipleseren inn i flyburet til henne, sånn de faktisk skal. :)

Skrevet

De tre gangene jeg har hentet inn hund via fly, har jeg tatt hunden ut av reisebaggen og tollerene har lest av chippen.
Men, så har jeg også gått på rødt og sagt at jeg har med hund.

Er ellers enig i at man heller bør ta til seg en hund i det landet man bor, for det er mange hjemløse i lille Norge også, fremfor å hente inn en "søt hund" man har sett bilder av fra andre land. Men unnskyldningen til disse som velger å importere gatehunder fra andre land, de er mange. Bl.annet "men jeg har alt hjulpet hunder/katter i Norge ..."

Skrevet

Da jeg kom med vims var det akkurat det samme, de gløtta ikke en gang inn i bilen, de "så" på papirene, men de så garantert ikke hva som sto i de på de 3 sekundene det tok før de ga de tilbake. De glante forvirret i passet og nevnte ikke moms/toll med et ord.. Kjekt for meg da, men jeg kunne hatt hva som helst bak i bilen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...