Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har aldri vært problem før å legge inn bilder med tapatalk, men nå plutselig får jeg ikke til. Får beskjed om at upload too big. Selv om jeg krymper bildene til nesten ugjenkjennelig.... jeg har alltid bare trykket på bindersen, galleri og hentet et bilde.... nå funker ikke det lenger. Hva gjør jeg feil? Hjeeelp, jeg vil vise bilder av valpen min, men får ikke til :o

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet

Når man laster opp bilder, så har man et maksgrense for hvor mange bilder hver bruker kan legge inn.. Men logg inn på dne vanlige versjonen, gå inn på brukerprofilen og så sletter dere bare tidligere opplastede bilder.. Da er det i orden igjen :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Aahhh...okei.... er det antall bilder, eller størrelse på bildene som har maxgrense? Hvis jeg krymper bildene mine, vil jeg kunne legge inn flere da? Synes det er så mange som har tråder med masse bilder av hundene sine, mens jeg som nylig har fått valp, nesten ikke har lagt ut noen og likavel får jeg ikke legge til flere.... Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet

Aahhh...okei.... er det antall bilder, eller størrelse på bildene som har maxgrense? Hvis jeg krymper bildene mine, vil jeg kunne legge inn flere da? Synes det er så mange som har tråder med masse bilder av hundene sine, mens jeg som nylig har fått valp, nesten ikke har lagt ut noen og likavel får jeg ikke legge til flere.... Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

De fleste linker bildene fra facebook, blogg eller f eks photobucket. Da tar ikke bildene plass på forumet og du kan vise frem så mange du vil.

Skrevet

Aahhh...okei.... er det antall bilder, eller størrelse på bildene som har maxgrense? Hvis jeg krymper bildene mine, vil jeg kunne legge inn flere da? Synes det er så mange som har tråder med masse bilder av hundene sine, mens jeg som nylig har fått valp, nesten ikke har lagt ut noen og likavel får jeg ikke legge til flere.... Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Størrelse.. Går du inn og endrer profilen din, og så på opplastede filer, kan du slette og se hvilke bilder du har lagt ut tidligere :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Guest Yellow
Skrevet

Ahhh... hvordan gjør jeg det da? Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Jeg bruker Photobucket. Kan prøve å fortelle hvordan du bruker det.

Først lager du deg profil der (photobucket.com), det er gratis, og så trykker du øverst på "upload" for å legge til bilder.

Når du har lagt til de bildene du ønsker og vil få de inn på f.eks forumet her, så går du for hvert bilde inn på det, og til høyre for bildet under der det står "Share links", så kopierer du linken ved der det står "IMG" nederst, og limer inn her.

Om du ikke ønsker at alle skal kunne bla gjennom alle bildene du har lagt inn der, så gå på noe innstillinger for å gjøre der privat, om det ikke er mulig samtidig som man lager seg konto. :)

  • 5 weeks later...
Skrevet

Jeg har samme problem selvom bildekontoen ikke er fylt opp. Og når jeg prøver å bruke url kommer det enten bare en link eller ingenting? Prøvde også å dele et bilde fra fb til tapatalk og da åpnet tapatalk seg men underforumet "alt mulig" eksisterte ikke? ? Syns der er dårlig at det skal være så vanskelig å dele bilder fra mobil særlig nå som jeg har begrenset tilgang til pc.

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...