Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en hund (golden retriver) som lenge slet med stadig tilbakefall av ørebettenelse.. Etter mange behandlinger klarte vi endelig å bli kvitt den. Som retrivere flest, elsker hu vann. Nå som sommeren endelig har kommet betyr det mye bading, og hu har igjen fått ørebetennelse... Skal til dyrlegen i mårra for å få riktig behandling, men det jeg lurer på, er det noen som har noen tips for å forebygge ørebetennelse ved bading? Tørker så godt som klarer i og utenpå ørene etterpå for å få bort mest mulig fukt, men dette hjelper ikke.. Hører at det i ett par dager etter at hu har badet At det surkler i øret når jeg masserer der, så tydelig det er vanskelig å få ut fuktigheten i øret, noe som da igjen fører til ørebetennelse.. Kommer til å ta opp dette med dyrlegen også..

Skrevet

Kanskje dette kunne ha hjulpet?

Tja, kanskje.. Lurer bare på om det kanskje vil "forvirre" hunden eller hva jeg skal si.. Hmmm, får tenke litt på det... Ble anbefalt av vet til å vente med bading til øret er bra igjen, så bade å styre som normalt, men ha med godt med bomull og håndkle, for å kunne få tørka godt både i og rundt ørene med en gang, og passe på å legge ørene oppe på hode, når mulighetene byr seg å lufte ørene mest mulig..

Guest lijenta
Skrevet

Da jeg hadde flat så var det stor forskjell på vann i øret om pelse var vellstelt og kort rundt øret. Spesielt den manken som går fra under øret og rundt"løvemanken" var den kort under øret så kom det lettere vann ut av øret

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...