Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Jeg lurer på fraktprisen til Norge. Noen som har handlet derfra og vet? Er de greie i forhold til moms og toll? Skriver de prisen slik at jeg slipper unna toll og moms :P

Endret av Margrete
Skrevet

Du slipper ihvertfall å betale dobbel moms slik man må hos feks Björkis. Har handlet seler fra Jami mange ganger og de leverer kjapt. Tror jeg betalte norske avgifter på dem. Altså de skrev ikke ned verdien så vidt jeg husker

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Før så juksa de det til og sendte som gave uten å skrive pris på, men de har nok blitt litt for store for å gjøre det lenger :) Siste gangene jeg kjøpte derfra sto det verdi på og jeg betalte alt jeg skulle for å få det inn i Norge. Men dette er noen år sida nå da.

Skrevet

Fiksa! Og nå har jeg fått svar på spørsmålene mine :D Så nå blir det fine halsbånd og bånd til de håpefulle. Blir dyrt med moms og toll da, men skitt au, de blir fine!

Guest Christine
Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Hvordan gjør du det i praksis?

Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Går det fortsatt ann altså? Trodde det ble slutt på det for ett år eller to siden?

Om det fortsatt går vet jeg hva jeg skal bestille og plukke opp når jeg er litt nærmere Norge :)

Sent fra min D6603 via Tapatalk

Skrevet

Poste restante går fortsatt helt fint :) .

Greit å sjekke at nettbutikken sender med Posten og ikke f.eks DHL.

Sendes det med DHL kan det hentes på Eurocash, Svinesund.

Går det med posten, bestiller man på eget navn (eller navnet til den som skal hente pakken. Husk pass).

Så:

Poste restante

Prästängsvägen 17

452 33 Strömstad, Sverige

Veldig greit!

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Går fortsatt an ja :) Man finner ut hvem som tilbyr det som er nærmest, bestiller pakke med adressen til det stedet og gir beskjed om at "nå kommer det en pakke i mitt navn". Så henter man og betaler for tjenesten når man henter pakken. De fleste lagrer pakkene i ca 3 uker, og prisen for tjenesten er heller ikke så ille.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...