Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Jeg lurer på fraktprisen til Norge. Noen som har handlet derfra og vet? Er de greie i forhold til moms og toll? Skriver de prisen slik at jeg slipper unna toll og moms :P

Endret av Margrete
Skrevet

Du slipper ihvertfall å betale dobbel moms slik man må hos feks Björkis. Har handlet seler fra Jami mange ganger og de leverer kjapt. Tror jeg betalte norske avgifter på dem. Altså de skrev ikke ned verdien så vidt jeg husker

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Før så juksa de det til og sendte som gave uten å skrive pris på, men de har nok blitt litt for store for å gjøre det lenger :) Siste gangene jeg kjøpte derfra sto det verdi på og jeg betalte alt jeg skulle for å få det inn i Norge. Men dette er noen år sida nå da.

Skrevet

Fiksa! Og nå har jeg fått svar på spørsmålene mine :D Så nå blir det fine halsbånd og bånd til de håpefulle. Blir dyrt med moms og toll da, men skitt au, de blir fine!

Guest Christine
Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Hvordan gjør du det i praksis?

Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Går det fortsatt ann altså? Trodde det ble slutt på det for ett år eller to siden?

Om det fortsatt går vet jeg hva jeg skal bestille og plukke opp når jeg er litt nærmere Norge :)

Sent fra min D6603 via Tapatalk

Skrevet

Poste restante går fortsatt helt fint :) .

Greit å sjekke at nettbutikken sender med Posten og ikke f.eks DHL.

Sendes det med DHL kan det hentes på Eurocash, Svinesund.

Går det med posten, bestiller man på eget navn (eller navnet til den som skal hente pakken. Husk pass).

Så:

Poste restante

Prästängsvägen 17

452 33 Strömstad, Sverige

Veldig greit!

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Går fortsatt an ja :) Man finner ut hvem som tilbyr det som er nærmest, bestiller pakke med adressen til det stedet og gir beskjed om at "nå kommer det en pakke i mitt navn". Så henter man og betaler for tjenesten når man henter pakken. De fleste lagrer pakkene i ca 3 uker, og prisen for tjenesten er heller ikke så ille.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...