Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Jeg lurer på fraktprisen til Norge. Noen som har handlet derfra og vet? Er de greie i forhold til moms og toll? Skriver de prisen slik at jeg slipper unna toll og moms :P

Endret av Margrete
Skrevet

Du slipper ihvertfall å betale dobbel moms slik man må hos feks Björkis. Har handlet seler fra Jami mange ganger og de leverer kjapt. Tror jeg betalte norske avgifter på dem. Altså de skrev ikke ned verdien så vidt jeg husker

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Før så juksa de det til og sendte som gave uten å skrive pris på, men de har nok blitt litt for store for å gjøre det lenger :) Siste gangene jeg kjøpte derfra sto det verdi på og jeg betalte alt jeg skulle for å få det inn i Norge. Men dette er noen år sida nå da.

Skrevet

Fiksa! Og nå har jeg fått svar på spørsmålene mine :D Så nå blir det fine halsbånd og bånd til de håpefulle. Blir dyrt med moms og toll da, men skitt au, de blir fine!

Guest Christine
Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Hvordan gjør du det i praksis?

Skrevet

Hvis man bor i nærheten av Sverige er det genialt å bruke post restante. Både ved handel på svenske nettbutikker, og plasser som sender til Sverige, men ikke Norge.

Går det fortsatt ann altså? Trodde det ble slutt på det for ett år eller to siden?

Om det fortsatt går vet jeg hva jeg skal bestille og plukke opp når jeg er litt nærmere Norge :)

Sent fra min D6603 via Tapatalk

Skrevet

Poste restante går fortsatt helt fint :) .

Greit å sjekke at nettbutikken sender med Posten og ikke f.eks DHL.

Sendes det med DHL kan det hentes på Eurocash, Svinesund.

Går det med posten, bestiller man på eget navn (eller navnet til den som skal hente pakken. Husk pass).

Så:

Poste restante

Prästängsvägen 17

452 33 Strömstad, Sverige

Veldig greit!

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Går fortsatt an ja :) Man finner ut hvem som tilbyr det som er nærmest, bestiller pakke med adressen til det stedet og gir beskjed om at "nå kommer det en pakke i mitt navn". Så henter man og betaler for tjenesten når man henter pakken. De fleste lagrer pakkene i ca 3 uker, og prisen for tjenesten er heller ikke så ille.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...