Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Deler kan du bruke med en gang bare du finner en som passer. Men trekk og slikt bør du vente en stund til med. Men du må selvsagt ta med i betraktning at hunden vokser mye da, så den vil jo vokse ut av selene ganske raskt nå. Sånne stillbare nylonseler kanskje varer en stund :)

Skrevet

Det er aldri for tidlig å begynne å bruke sele. Men husk at hunden ikke skal belastes noe særlig med trekking eller kløv før den er utvokst.

Skrevet

Sele kan du bruke med en gang :) Kjøp en som kan justeres mye, slik at den ikke må byttes ut 100 ganger før hunden er utvokst. Rogz sine seler f.eks er veldig justerbare. Fint med sele på små valper synes jeg, plutselig ser de en sommerfugl eller noe annet gøy, også rykker de til. Det er ikke bra for små nakker. (Eller store og, for den saks skyld).

1968-Rogz_Fancy_Dress_Jellybean_Dog_Harn

Type sånn. Vil tro de varer noen en god stund før de blir for små, kjøp den største som vil passe hunden din nå, altså slik at alt er stilt inn på det innerste slik at du har mest mulig å gå på. Globaldogshop selger rogz billig, gratis porto.

(Trekkseler og trekking begynner du selvsagt ikke med før hunden er "voksen").

Skrevet

Vi kjøpte Rogz til ridgebacken da han var 4 mnd, den bruker han fortsatt i en alder av 5 år. Helt strammet inn fra starten og så utvidet etterhvert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...