Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Deler kan du bruke med en gang bare du finner en som passer. Men trekk og slikt bør du vente en stund til med. Men du må selvsagt ta med i betraktning at hunden vokser mye da, så den vil jo vokse ut av selene ganske raskt nå. Sånne stillbare nylonseler kanskje varer en stund :)

Skrevet

Det er aldri for tidlig å begynne å bruke sele. Men husk at hunden ikke skal belastes noe særlig med trekking eller kløv før den er utvokst.

Skrevet

Sele kan du bruke med en gang :) Kjøp en som kan justeres mye, slik at den ikke må byttes ut 100 ganger før hunden er utvokst. Rogz sine seler f.eks er veldig justerbare. Fint med sele på små valper synes jeg, plutselig ser de en sommerfugl eller noe annet gøy, også rykker de til. Det er ikke bra for små nakker. (Eller store og, for den saks skyld).

1968-Rogz_Fancy_Dress_Jellybean_Dog_Harn

Type sånn. Vil tro de varer noen en god stund før de blir for små, kjøp den største som vil passe hunden din nå, altså slik at alt er stilt inn på det innerste slik at du har mest mulig å gå på. Globaldogshop selger rogz billig, gratis porto.

(Trekkseler og trekking begynner du selvsagt ikke med før hunden er "voksen").

Skrevet

Vi kjøpte Rogz til ridgebacken da han var 4 mnd, den bruker han fortsatt i en alder av 5 år. Helt strammet inn fra starten og så utvidet etterhvert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...