Gå til innhold
Hundesonen.no

Asics joggesko


Recommended Posts

For tre år siden kjøpte jeg to par med Asics joggesko som passet føttene mine perfekt. Jeg er plattfot og får beinhinnebetennelse bare jeg går ett skritt i feil sko. De parene jeg kjøpte da er utslitte, og jeg må ha nye sko. Prøvde før jul her på den lokale sportsbutikken, men de hadde ikke slike jeg så etter. Jeg må ha sko som er forhøyet på innsiden slik at fotbuen min kommer opp (i tillegg til tilpassede såler) og at den midtre delen av skoen er stabil.

På mine joggesko så er sålen hvit, og midt på så er sålen grå, slik at det er et grått felt på sålen der skoen er forhøyet på innsiden. Kan ta bilde av mine sko om dere ikke skjønner hva jeg mener :P Jeg bare lurte på om noen vet hva slags type modeller som kan tilsvare disse nå? For når jeg ser på bilder i nettbutikker så ser alle sko ut til å ha veldig flat såle, og fargene har forandret seg veldig, så jeg kan ikke se om det er samme modell på det heller.

Skal selvfølgelig reise til sportsbutikker og se, men tenkte det er greit å undersøke litt på nett også :) Jeg er veldig avhengig av disse skoene, og er lei meg for at de er så utslitte... :/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg overpronerer, så jeg må også ha forhøyet såle på innsiden. Jeg har to par av samme modell, som jeg elsker, men er usikker akkurat nå på akkurat hvilken modell det er. Kan se om jeg finner ut av det når jeg kommer hjem :)

Tror å huske at jeg har hatt Kayano i hvert fall. Skal sjekke :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg lurer rett og slett på om det er sånn overproneringssko, for jeg ser nå at alle de modellene har en bitteliten grå del på sålen, så kan jo hende det tilsvarer slik det var på de gamle modellene. For det var litt tydeligere på de gamle modellene. Tror de to jeg har er to forskjellige modeller også, for de har forskjellige farger og den gangen var det bare en farge eller to per modell.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet hvilke sko som passer meg, jeg vet bare ikke hva modellen heter :P

Men de ser akkurat ut som disse, bare at det er rosa på de stripene på sidene, så litt omvendt av det på bildet. Men sålen ser lik ut, med det samme grå feltet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og der fant jeg de jaggu, men ser ikke ut som de er i salg her lenger. Flashfire heter de, var så vidt jeg kunne se teksten på skoene, for de er så slitte :P

Edit: Den andre modellen er GT 2170, begge disse to liker føttene mine. Noen som vet hvilke modeller som tilsvarer disse nå? :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Har noen, men det hjelper bare til en viss grad :) Har blitt behandlet hos naprapat, og det gjorde meg veldig bra, men må gjøre noe med årsaken. Må inn til ortoped og få såler/sko. Er bare å få tid til det :P

Løser ikke problemet nei, men forebygger litt iallefall :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...