Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bare noen skarve uker til man skal hente valp, så det er vel på tide å orientere seg i forsikringsjungelen og ta et valg! Hva er det man bør sette seg inn i når man velger forsikring? Jeg har inntrykk av at det kan variere en del hva de ulike selskapene dekker, f.eks. medisiner, rehabilitering osv.? Andre ting man bør sjekke om de ulike selskapene dekker når man tar runden? Vil selvfølgelig ha en forsikring som dekker alt :P

Hvis noen har konkrete anbefalinger eller frarådninger, setter jeg også pris på det. Så langt har jeg planer om å sjekke ut Agria, Gjensidige og If. Jeg er først og fremst interessert i veterinærforsikring og ønsker en forsikring med høyt dekningsbeløp (mer enn 20 000, liksom), som dekker det meste, og som varer livet ut. Det er forresten snakk om en korthåret collie, om det skulle ha noe å si.

Skrevet

Norsk familieøkonomi gikk igjennom mange forsikringsselskap for noen uker siden og anbefaler deg å ta en titt på denne ;) for å lese hele melder du deg inn om du ikke allerede er medlem. Når fakturaen kommer i postkassen kan du bare sende dem en mail om å melde deg ut uten problemer (jeg gjorde dette) ;)

http://www.norskfamilie.no/aktuelt/2015/apr/30/beste-dyreforsikring-test/

  • Like 1
Skrevet

Når du henter valpen din (om den er norskoppdrettet) får du med et skriv med tilbud fra agria. Med prisoversikt for hva det vil koste å forsikre din hund med alle de ulike løsningene deres. Så kan du evt ta en ringerunde til de andre selskapene, og se om det er noe å hente. Eller ta tilbudet, så slipper du karenstid også :)

Skrevet

Det er en god del tråder om det på forumet allerede, du kan jo ta en titt på dem. I all hovedsak kommer det litt an på hva hunden kommer ut for og hvilken saksbehandler du møter. Agria slår de fleste på pris, selv etter prisøkning det siste året, men om du har en god samleavtale et annet sted så kan det lønne seg. Pris på de forskjellige rasene varierer også etter selskap.

Skrevet

Takk for svar, folkens :) Godt poeng at man slipper karenstid hvis man fortsetter med Agria. Men med tanke på at det kan være ugunstig å bytte forsikring når hunden er eldre, tenker jeg det viktigste er at jeg velger en god forsikring til å begynne med. Det er jo ikke bare prisen som har noe å si. Derfor prøver jeg å få oversikt nå, men det er så vanskelig når det virker som at det varierer en del hva som faktisk dekkes hos de ulike selskapene. Har sett på gamle tråder, men fant ingen som tar for seg akkurat dette, og en del er jo også ganske utdaterte. Ingen som kan gi tips om hva slags ting man bør sjekke om forsikringen dekker? Husker at jeg har sett at folk har nevnt ting her og der i ulike tråder, men vanskelig å finne tilbake til nå som jeg faktisk trenger det :)

Skrevet

Jeg har sjekket if, agria og gjensidige for nyvalpen og kommer nok til å velge agria. Selv med rabatter i gjensidige blir det dyrere for meg. If har flat egenandel og det er så klart en fordel hvis ting blir veldig dyrt, men min erfaring er at de fleste tingene som skjer med hunden din (som ikke er så alvorlig) lett kommer på under 3000 kr. Derfor valgte jeg bort if.

Jeg vet om flere som har gode erfaringer med både gjensidige og agria og jeg vet om flere som har skikkelig dårlige opplevelser med både gjensidige og agria - så tror det avhenger veldig av saksbehandler og hva man havner ut for.
Har agria på min nåværende som har blitt kronisk syk, så får se hvor glad jeg er i dem om noen år :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...