Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden har fått utslett rundt tissen som jeg lurer på hva er, om og hva jeg skal gjøre med det. Lurer på om det kan ha noe med fukt å gjøre? Det har vært møkkavær her i evigheter... Han hadde ganske betente valpekviser i dette området da han var liten, kan det være noe sånt igjen? Har blitt verre i løpet av helga.

Legger bildene i spoiler, det er nemlig close-ups av understellet til bikkja mi og det er det vel ikke alle som vil se sånn uten videre :)

Fra fredag (tror den ene, store prikken er en patte), han har noen røde flekker her og der:

I dag, søndag:

Skrevet

Det kan være fukt (med sommerværet så langt er det vel ikke så fryktelig usannsynlig), eller kontaktallergi? Har dere hundekjeks (blomsten) i områdene dere går tur? Ser litt ut som planteutslett jeg har sett tidligere. Det er min gjetning.

Skrevet

Kan godt være en form for irritasjon pga fukt ja, gjerne i kombinasjon med sandkorn som gnager litt ekstra. Ville prøvd og holdt det tørt og rent en liten stund, og smurt på noe salve og se hva som skjer da.

Skrevet

Fikk noe lignende på ene min. I all hovedsak nederst på buken, og så ut som bittesmå kviser. Det var en reaksjon på et nytt vaskemiddel jeg hadde brukt på gulvet, altså kontaktallergi. Disse kvisene ble verre, huden ble tørr og rød, og hun måtte få en krem hos dyrlegen som vi brukte i en ukes tid.

Skrevet

Hm, det er en del hundekjeks i grøfta han pleier å tisse i når vi slipper ham ut på morgenen og kvelden...

Nå har han i allefall fått en god skyll etter tur, så han skal være både ren og tørr. Hva slags salve tenker du på @Malamuten?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...