Gå til innhold
Hundesonen.no

Kenzie trenger pass i august - Kristiansand


Mackenzie
 Share

Recommended Posts

Hei!

Jeg flytter til Kristiansand i starten av august for å begynne på UiA. Skolestart er 10. august, og så vidt jeg vet begynner fadderuken da(?). Siden jeg vet det blir mye som skjer akkurat da som har mye å si for det sosiale, skulle jeg gjerne hatt noen som kunne tenke seg å passe Kenzie i rundt en uke fra da.

Hun er litt over 7 måneder nå, akkurat fått sin første løpetid, så da er hvertfall ikke det en fare i august. Kan fint være hjemme alene en arbeidsdag, bjeffer svært sjeldent, og går godt overens med absolutt alt og alle. Oversosial liten krabat som kan finne på å hoppe når hun blir ivrig i møte med nye mennesker, og må gjerne roes ned litt. Går fint i bånd, med unntak av at hun kan finne på å gjete biler, sykler og andre ting med hjul om man ikke ligger litt i forkant og distraherer henne. Inne er hun kjemperolig, mens ute digger hun å løpe etter pinner og kongler, eller jage fugler på avstand :P Ellers er hun kjempesnill, og elsker å være med på alt som skjer. Største problemet er vel egentlig at hun blir veldig fort bilsyk, så bilturer kan være litt styrete.

img_3259.jpg

Hmm, nå er det sikkert noe vesentlig jeg har glemt, men dere får bare spørre om det er noe dere lurer på. Er det noen som kunne tenke seg å få besøk av henne for en uke? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda, å ha henne hos foreldrene mine er back up-løsningen men vil helst slippe å mase på de, da da kommer til å være midt oppi jobbing med tomta. Det vil jo da også gjøre at de uansett vil ha mindre tid til Kenzie, så den løsninga er med andre ord ikke helt optimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda, å ha henne hos foreldrene mine er back up-løsningen men vil helst slippe å mase på de, da da kommer til å være midt oppi jobbing med tomta. Det vil jo da også gjøre at de uansett vil ha mindre tid til Kenzie, så den løsninga er med andre ord ikke helt optimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skjønner :)

Sånn bortsettfra ekstremt lang reisevei skulle jeg veldig gjerne hatt henne ei stund jeg altså :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...