Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg flytter til Kristiansand i starten av august for å begynne på UiA. Skolestart er 10. august, og så vidt jeg vet begynner fadderuken da(?). Siden jeg vet det blir mye som skjer akkurat da som har mye å si for det sosiale, skulle jeg gjerne hatt noen som kunne tenke seg å passe Kenzie i rundt en uke fra da.

Hun er litt over 7 måneder nå, akkurat fått sin første løpetid, så da er hvertfall ikke det en fare i august. Kan fint være hjemme alene en arbeidsdag, bjeffer svært sjeldent, og går godt overens med absolutt alt og alle. Oversosial liten krabat som kan finne på å hoppe når hun blir ivrig i møte med nye mennesker, og må gjerne roes ned litt. Går fint i bånd, med unntak av at hun kan finne på å gjete biler, sykler og andre ting med hjul om man ikke ligger litt i forkant og distraherer henne. Inne er hun kjemperolig, mens ute digger hun å løpe etter pinner og kongler, eller jage fugler på avstand :P Ellers er hun kjempesnill, og elsker å være med på alt som skjer. Største problemet er vel egentlig at hun blir veldig fort bilsyk, så bilturer kan være litt styrete.

img_3259.jpg

Hmm, nå er det sikkert noe vesentlig jeg har glemt, men dere får bare spørre om det er noe dere lurer på. Er det noen som kunne tenke seg å få besøk av henne for en uke? :)

Skrevet

Du har ikke vurdert å la henne tilbringe hele august f.eks hos foreldrene dine? Så har du de første par ukene uten hund til å finne ut av ting og ordne tusen småting.

Skrevet

Joda, å ha henne hos foreldrene mine er back up-løsningen men vil helst slippe å mase på de, da da kommer til å være midt oppi jobbing med tomta. Det vil jo da også gjøre at de uansett vil ha mindre tid til Kenzie, så den løsninga er med andre ord ikke helt optimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Joda, å ha henne hos foreldrene mine er back up-løsningen men vil helst slippe å mase på de, da da kommer til å være midt oppi jobbing med tomta. Det vil jo da også gjøre at de uansett vil ha mindre tid til Kenzie, så den løsninga er med andre ord ikke helt optimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skjønner :)

Sånn bortsettfra ekstremt lang reisevei skulle jeg veldig gjerne hatt henne ei stund jeg altså :P

  • Like 1
Skrevet

Skjønner :)

Sånn bortsettfra ekstremt lang reisevei skulle jeg veldig gjerne hatt henne ei stund jeg altså :P

Du får si fra om du plutselig flytter til Kristiansand da ;)

Kenzie går forresten fint sammen med katter :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...