Gå til innhold
Hundesonen.no

Kenzie trenger pass i august - Kristiansand


Mackenzie
 Share

Recommended Posts

Hei!

Jeg flytter til Kristiansand i starten av august for å begynne på UiA. Skolestart er 10. august, og så vidt jeg vet begynner fadderuken da(?). Siden jeg vet det blir mye som skjer akkurat da som har mye å si for det sosiale, skulle jeg gjerne hatt noen som kunne tenke seg å passe Kenzie i rundt en uke fra da.

Hun er litt over 7 måneder nå, akkurat fått sin første løpetid, så da er hvertfall ikke det en fare i august. Kan fint være hjemme alene en arbeidsdag, bjeffer svært sjeldent, og går godt overens med absolutt alt og alle. Oversosial liten krabat som kan finne på å hoppe når hun blir ivrig i møte med nye mennesker, og må gjerne roes ned litt. Går fint i bånd, med unntak av at hun kan finne på å gjete biler, sykler og andre ting med hjul om man ikke ligger litt i forkant og distraherer henne. Inne er hun kjemperolig, mens ute digger hun å løpe etter pinner og kongler, eller jage fugler på avstand :P Ellers er hun kjempesnill, og elsker å være med på alt som skjer. Største problemet er vel egentlig at hun blir veldig fort bilsyk, så bilturer kan være litt styrete.

img_3259.jpg

Hmm, nå er det sikkert noe vesentlig jeg har glemt, men dere får bare spørre om det er noe dere lurer på. Er det noen som kunne tenke seg å få besøk av henne for en uke? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda, å ha henne hos foreldrene mine er back up-løsningen men vil helst slippe å mase på de, da da kommer til å være midt oppi jobbing med tomta. Det vil jo da også gjøre at de uansett vil ha mindre tid til Kenzie, så den løsninga er med andre ord ikke helt optimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda, å ha henne hos foreldrene mine er back up-løsningen men vil helst slippe å mase på de, da da kommer til å være midt oppi jobbing med tomta. Det vil jo da også gjøre at de uansett vil ha mindre tid til Kenzie, så den løsninga er med andre ord ikke helt optimal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skjønner :)

Sånn bortsettfra ekstremt lang reisevei skulle jeg veldig gjerne hatt henne ei stund jeg altså :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...